Πριν μερικές εβδομάδες η Γηραιά Κυρία ήταν μέσα στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, όμως πλέον όλα έχουν τελειώσει και έτσι ήρθε ακόμα μια εντός έδρας απώλεια για το απογοητευμένο σύνολο του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι. Η Γιούβε γύρισε σε δύο λεπτά το ματς στην επανάληψη, όμως η La Dea σκόραρε και πάλι και έφυγε με το 2-2 από το Τορίνο. Έχασαν και τη 2η θέση οι Bianconeri, στην οποία πλέον βρίσκεται η Μίλαν.

Σε ένα πρώτο μέρος που δεν είχε πολλές φάσεις ήρθε το 0-1 στο 35′ με το δυνατό τελείωμα του Κουπμάινερς μετά την πάσα του Πάσαλιτς σε μια εκπληκτική κομπίνα σε φάουλ. Η ομάδα του Τζανπιέρο Γκασπερίνι πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα, όμως στην επανάληψη ήρθε η αντίδραση των Bianconeri.

Στο 66′ ο ΜακΚένι πέρασε την κάθετη για τον Καμπιάζο που νίκησε τον Καρνεζέκι για το 1-1 και στο 70′ έγινε το 2-1 με σουτ του Μίλικ μέσα από την περιοχή ύστερα από σέντρα από αριστερά και κατέβασμα του ΜακΚένι. Η La Dea όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 75' σκόραρε ξανά με τον Κουπμάινερς μετά την πάσα του Τζιμσίτι, με το 2-2 να παραμένει μέχρι το φινάλε.

Γιουβέντους - Αταλάντα 2-2