Διαβάστε αναλυτικά την ατομική κριτική των παικτών του Τριφυλλιού:

Μπαρτλομιέι Ντραγκόφσκι: 7
Μπορεί να δέχτηκε τρία γκολ, αλλά δεν έφερε ευθύνη σε κανένα. Αντιθέτως είχε στο ενεργητικό του κάποιες σπουδαίες αποκρούσεις, κρατώντας ζωντανό τον Παναθηναϊκό τόσο στο 0-1, όσο και στο 1-2.

Γιώργος Βαγιαννίδης    3
Κάκιστο παιχνίδι από τον νεαρό μπακ, εξ ου και έγινε αλλαγή στο ημίχρονο. Από την πλευρά του προήλθαν και τα δύο γκολ του ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος, ενώ κι επιθετικά δεν πρόσφερε τίποτα.

Τιν Γεντβάι    4
Μπορεί να μην έκανε τα μεγάλα προσωπικά λάθη, αλλά άφησε εκτεθειμένο το κέντρο της άμυνας και στα δύο πρώτα γκολ του ΠΑΟΚ, στις σέντρες που έγιναν από αριστερά.

Φίλιπ Μλαντένοβιτς    4
Πάρα πολλά λάθη. Δεν... πέτυχε σέντρα παρότι πήρε πολλές προσπάθειες μπροστά. Οι περισσότερες επιλογές του ήταν κακές και γι' αυτό τον αντικατέστησε ο Τερίμ στην ανάπαυλα.

Γουίλιαν Αράο    4
Καλύτερος από τους υπόλοιπους της αμυντικής τετράδας, αλλά όταν η ομάδα σου δέχεται τρία γκολ, προφανώς και φέρεις μεγάλο μερίδιο ευθύνης.

Τάσος Μπακασέτας    5
Δεν βρέθηκε σε καλή μέρα ο έμπειρος μεσοεπιθετικός. Πήρε κάποιες προσπάθειες με ορισμένα δυνατά σουτ που δεν έφεραν αποτέλεσμα. Έλειψαν όμως οι συνεργασίες του με τους επιθετικούς του Παναθηναϊκού.

Μπερνάρ    9
Ο κορυφαίος του Παναθηναϊκού. Πέτυχε δύο γκολ ο Βραζιλιάνος, ζητούσε συνεχώς την μπάλα και δημιούργησε αρκετές φορές προβλήματα στην άμυνα του ΠΑΟΚ. Δεν έφτανε όμως...

Άνταμ Τσέριν    7
Από τους λίγους παίκτες που στάθηκαν σχετικά καλά. Πολλά τρεξίματα, πολλές κερδισμένες μάχες. Στο τελευταίο τέταρτο αντικαταστάθηκε για να μπει επιθετικός.

Γιάννης Κώτσιρας    7
Μετά τον Μπερνάρ ήταν ο κορυφαίος σε απόδοση παίκτης του Παναθηναϊκού. Δημιούργησε το 1-1 με δική του σέντρα, έχοντας πολύ γεμάτη παρουσία ως χαφ στο πρώτο μέρος, ενώ τα πήγε καλά και όταν γύρισε δεξί μπακ στην επανάληψη.

Φώτης Ιωαννίδης    6
Έτρεξε, μόχθησε, πάλεψε, όμως κι εκείνος δεν έπιασε τα συνηθισμένα του στάνταρ. Δεν τροφοδοτήθηκε σωστά είναι η αλήθεια, προσπάθησε κυρίως ο ίδιος να φτιάξει παιχνίδι, όμως δεν είχε καλές συνεργασίες.

Αντράζ Σπόραρ    4
Δεν φάνηκε καθόλου ο Σλοβένος επιθετικός που πήρε φανέλα βασσικού. Κυνήγησε αρκετές μπάλες, αλλά δεν απείλησε ουσιαστικά σχεδόν ποτέ την άμυνα του ΠΑΟΚ. Στην ανάπαυλα αντικαταστάθηκε καθώς τραυματίστηκε λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Χουάνκαρ    6
Μπήκε αλλαγή στο β' μέρος και ήταν σαφώς καλύτερος από τον Μλαντένοβιτς. Είχε πολύ πιο ορθές επιλογές στην επίθεση. Αμυντικά δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα.

Αλεξάντερ Γερεμέγεφ    5
Μπήκε αλλαγή στο 79'. Δεν θα είχε φανεί καθόλου αν δεν έβγαζε την ασίστ στον Μπερνάρ για το 2-3. Καταγράφεται πάντως στα συν του.

Ρούμπεν Πέρεθ    6
Δεν ήταν κακός ο Ισπανός μέσος που πέρασε αλλαγή στο β' ημίχρονο. Απέφυγε τα λάθη, έπαιζε σίγουρα. Μοίρασε σωστά την μπάλα και έδωσε αρκετές βοήθειες.

Σεμπάστιαν Παλάσιος    5
Μπήκε στο ξεκίνημα του β' μέρους κι έδειχνε αρκετά ορεξάτος, παίρνοντας προσπάθειες που ταλαιπώρησαν τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ. Στο φινάλε όμως έκανε το πέναλτι κι αποβλήθηκε (η μπάλα θα έμπαινε ούτως ή άλλως γκολ).

Κριτική Παναθηναϊκού: Τρύπια άμυνα, όαση ο Μπερνάρ