Στις 19 Δεκεμβρίου ο Ολυμπιακός Β είχε αποχωρήσει από τον αγώνα με την Athens Καλλιθέα διαμαρτυρόμενος για τη διαιτησία και είχε χάσει το παιχνίδι στα χαρτιά.

Το Σάββατο 29/4 για την για την 22η αγωνιστική στο νότιο όμιλο της Super League 2, οι «ερυθρόλευκοι» αγωνίστηκαν κανονικά, δεν αποχώρησαν και τελικά νίκησαν την αθηναϊκή ομάδα με 5-4 (!) στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη.

Καλύτερος παίκτης των νικητών ήταν ο Αλγκασίμ Μπα. Ο 21χρονος επιθετικός από τη Γουινέα πέτυχε χατ τρικ, σκοράροντας  στο 9’, το 13’ και το 55’ ενώ από ένα γκολ πέτυχαν ο Κωστή στο 71ο λεπτό και ο Μαρίνος στο 75’.

Για την Athens Καλλιθέα, μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Λουκίνας που πέτυχε και τα τέσσερα γκολ, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, στο 68’, το 84’ και στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ήταν η τέταρτη σερί νίκη για τον Ολυμπιακό Β μετά το 3-0 επί της Επισκοπής, το 2-1 επί του Αιγάλεω και του ΠΑΟ Ρουφ.

Η Athens Καλλιθέα παρέμεινε στη δεύτερη θέση του β’ ομίλου αλλά έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά (5β.) από την πρωτοπόρο Κηφισιά που έχει ρεπό αυτη την αγωνιστική, ενώ γνώρισε την ήττα έπειτα από πέντε μήνες (16 παιχνίδια με απολογισμό 12 νίκες, 4 ισοπαλίες). Τελευταία φορά που είχε χάσει ήταν στις 28/11 από την Κηφισιά με 2-0.

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων), βοηθοί: Σταΐκος (Λάρισας), Μωυσιάδης (Γρεβενών), 4ος: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής).

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Μπα (66′ Σαπουντζής), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς (61′ Κεραμιδάς), Μαυρουδής, Μαρίνος, Ι. Ιμπαγάσα, Χρυσόπουλος (61′ Κατσουλίδης), Πινακάς (46′ Κωστή).

Athens Kallithea (Σίμος): Βοσνιάδης, Ματίγια, Κύργιας (30′ Ναμπί), Ρέντζας, Σαντάνα, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Ουές (64′ Ιωαννίδης), Καινούργιος, Βλάχος, Ντεμέτριους.

Ολυμπιακός Β: Δεν αποχώρησε όπως στον α' γύρο και νίκησε με 5-4 την Athens Καλλιθέα