Με δύο γκολ της Εύας Βλασσόπουλος (ένα σε κάθε ημίχρονο) ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη-πρόκριση κόντρα στη Σουόνσι και πλέον περιμένει την επόμενη αντίπαλό του.

Εξ' αρχής τα κορίτσια του Λευτέρη Κανάτα, έδειξαν τις προθέσεις τους, μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι με την Βλασσόπουλος μόλις στο 16ο να ανοίγει το σκορ.

Οι παίκτριες του Κανάτα είχαν το πάνω χέρι και στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς ωστόσο να απειλούν ιδιαίτερα τις Ουαλές που παρέμεναν σε παθητικό ρόλο. Όλα αυτά μέχρι το 70′, όταν η Βαρδαλή με εντυπωσιακή κάθετη μπαλιά βρήκε την Μήτκου η οποία με σέντρα στόχευσε την Βλασσόπουλος που με κεφαλιά έκανε το 2-0.

ΠΑΟΚ (Λ. Κανάτας): Χατζηχαριστού, Γκούνη (Πέντερσεν 88′), Δοϊρανλή, Γιαννακά, Μήτκου, Γκορνέλα, Βαρδαλή (78′ Μπασούρη), Χαλατσογιάννη, Καλέση, Ακίντα, Βλασσόπουλος.

ΠΑΟΚ-Σουόνσι 2-0