Ξεκίνημα με το δεξί για τη Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο στο Europa Conference League, όπου οι Ρωμαίοι επικράτησαν με σκορ 5-1 της ΤΣΣΚΑ Σόφιας, χάρη σε τέρματα των Πελεγκρίνι, Ελ Σαραουί, Μαντσίνι και Έιμπραχαμ.

Το ματς δεν ξεκίνησε και με τον καλύτερο τρόπο για τους Ιταλούς, καθώς στο 10ο λεπτό η ομάδα από τη Σόφια άνοιξε το σκορ, με τον Γκράχαμ Κάρεϊ να κάνει το 1-0. Η αντίδραση των «τζιαλορόσι» δεν άργησε και στο 25΄ ο Λορέντσο Πελεγκρίνι ισοφάρισε σε 1-1, από ασίστ του Κάρσντορπ.

Λίγο αργότερα (38΄) η Ρόμα βρήκε ξανά δίχτυα, με τον  Στεφάν Ελ Σαραουί να κάνει το 2-1, ολοκληρώνοντας έτσι την ανατροπή, ενώ στο 62ο λεπτό ο Πελεγκρίνι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-1. Μετά το 80΄ και ενώ η ΤΣΣΚΑ είχε μείνει με 10 παίκτες, εξαιτίας σε δεύτερη κίτρινη του Βίλντσουτ, η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο σκόραρε άλλες δύο φορές. Αρχικά ο Μαντσίνι στο 83΄ έκανε το 4-1 ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Τάμι Έιμπραχαμ.