Την πρώτη της ήττα από την Σιντ Τρούιντεν από το 2015 γνώρισε η Κλαμπ Μπριζ, αν και το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στους «8» του Conference League. Μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γιούγκτλα, ωστόσο, με την συμπλήρωση του 10λεπτου είδαν τον βασικό πορτιέρε, Μινιολέ, να αποχωρεί λόγω ενοχλήσεων.

Ήδη στο Βέλγιο εκφράζονται ανησυχίες πως δεν θα προλάβει να είναι απόλυτα έτοιμος με την έναρξη των playoffs και τη συνάντηση με τον ΠΑΟΚ, με τον Νορντίν Γιάκερς να επιστρατεύεται στη θέση του. Στο μεγαλύτερο διάστημα του α΄μέρους, η Σιντ Τρούιντεν αδυνατούσε να απειλήσει με αξιώσεις, με την Κλαμπ Μπριζ να μοιάζει αρκετά συμπαγής στα μετόπισθεν, έχοντας κοντά τις γραμμές της.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι έβαλαν στο κάδρο τον Γιάκερς, καταγράφοντας την πρώτη του επέμβαση στο 38'. Διαφορετικό σε εικόνα και αποτέλεσμα το β΄μέρος, με την αντίπαλο του ΠΑΟΚ να παραδίδεται στην κούραση και στα εύκολα λάθη που έφεραν νίκη ανατροπής για την Σιντ Τρούιντεν.

Στο 60' της αναμέτρησης, η Σιντ Τρούιντεν «χτύπησε» στα δεξιά της άμυνας της Μπριζ, με τον Ογκάβα να βγάζει συστημένη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και τον Ζαχιρολεσλάμ να σκοράρει από κοντά για το 1-1. Μάλιστα, η υπόθεση τρίποντο θα μπορούσε να κλείσει νωρίτερα για τους γηπεδούχους και συγκεκριμένα στο 81΄, δεδομένου πως ο Ορτονιές χάρισε με ευκολία το πέναλτι στον αντίπαλό του. Ο Κάγια ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, σημαδεύοντας το δεξί κάθετο δοκάρι.

Εν τέλει, η απόλυτη ανατροπή ήρθε στο 85′, με τον Κοϊτά να πετυχαίνει μυθική γκολάρα έξω από την περιοχή, μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στην Κλαμπ Μπριζ. Τελικό 2-1 και ήττα για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ που ψάχνει «ανάσες» στην διακοπή και μεγαλύτερη ισορροπία στην εικόνα της.

Η σύνθεση της Μπριζ: Μινιολέ (10' Γιάκερς), Σάμπε (86' Μπαρμπερά), Ορντονιές, Μέχελε, Μέιγερ, Ονιεντίκα, Βάνακεν, Βέτλεσεν (60' Νίλσεν), Σκόρας (86' Ταλμπί), Γιουτγκλά (60' Νούσα), Τιάγκο

ΠΑΟΚ: Με μυθική γκολάρα Κοϊτά, η Σιντ Τρούιντεν «ξέρανε» την Μπριζ