• Καραμπέτσος, Νικολόπουλος
  • Μαυροειδοπούλου
  • 53 Ακίντα
  • 62 Βαρδαλή

Η... βαθμολογική προπαίδεια του ΠΑΟΚ στην Women's Football League συνεχίζει να γράφει, με τον Δικέφαλο να περνά με τρίποντο και από την Τρίπολη με 0-2 απέναντι στον Αστέρα, κάνοντας το 13Χ13 στο πρωτάθλημα και το 19ο ένα βήμα πιο κοντά στα ασπρόμαυρα.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυναμικά στο ματς και απείλησε στα πρώτα λεπτά με την Χέλμβαλ και την Βαρδαλή χωρίς όμως να πάρει κάτι, ενώ η αρχηγός του Δικεφάλου σκόραρε στο 20' αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Οκτώ λεπτά αργότερα σημειώθηκε η πιο σημαντική φάση στο πρώτο μέρος, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ της Γεωργαντζή την οποία απέκρουσε με υπερένταση η Νόιχαους. Μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους ο ΠΑΟΚ είχε άλλα δύο σουτ με Βαρδαλή και Ακίντα, τα οποία όμως δεν ήταν επικίνδυνα.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Θαλής Θεοδωρίδης έκανε πιο επιθετική την ομάδα του περνώντας στο ματς την Παπαδοπούλου και η πίεση του Δικεφάλου απέφερε καρπούς, καθώς η υψηλόσωμη φορ βρήκε με ωραία μπαλιά την Ακίντα, η οποία με εξαιρετική ενέργεια και όμορφο τελείωμα έκανε το 0-1 στο 53'.

Ο ΠΑΟΚ δεν σταμάτησε εκεί, καθώς στο 61' η Ακίντα έκανε ωραία ενέργεια και μακρινό σουτ, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και στο χέρι της Γρηγοριάδου, με την Βαρδαλή να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Από εκεί και έπειτα το ματς «έσβησε» με τον Δικέφαλο να έχει αυτό που θέλει και κρατώντας με άνεση το υπέρ του σκορ μέχρι το φινάλε, να πανηγυρίζει ακόμη ένα τρίποντο.

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 0-2

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης (Κνέζεβιτς): Γρηγοριάδου, Νεοφύτου, Μελισσού, Φιγκέιρας, Γεωργαντζή, Τζαφέρη, Μοσκοφίδου, Γούλα (61' Καραγιάννη), Μεντόζα, Φακίνου (70' Δρακωνάκη), Μπάσκα

ΠΑΟΚ (Θεοδωρίδης): Νόιχαους, Κοσκερίδου, Αχμέντοβα, Γκούνη, Μήτκου, Στράντζαλη (85' Κιουρεξίδου), Χαλατσογιάννη (70' Γιοβάνη), Βαρδαλή (81' Αργυρίου), Τζούρτζεβιτς (45' Παπαδοπούλου), Ακίντα (85' Καλιεντζίδου), Χέλμβαλ