O Έλληνας σούπερ σταρ, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση, έχοντας 26 πόντους, 13 ριμπάουντ, 11 ασίστ, με 10/20 βολές, 5/13 δίποντα, 2/4 τρίποντα σε 33 λεπτά, έχοντας για ακόμη ένα ματς άξιο συμπαραστάτη τον Τζρου Χόλιντεϊ, που σημείωσε 29 πόντους, έχοντας 8 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Για τους Τίμπεργουλβς ξεχώρισε ο Άντονι Έντουαρντς με 24 πόντους, αλλά και ο Καρλ Άντονι Τάουνς, που είχε 22 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Τα «Ελάφια» μπήκαν και πάλι με το πόδι πατημένο στο... γκάζι, με τους Μπακς να κλείνουν το πρώτο δωδεκάλεπτο, προηγούμενοι με 34-26, ενώ η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο, αφού οι Τίμπεργουλβς αρκέστηκαν σε... ξεσπάσματα, έχοντας μεγάλη αστοχία από το τρίποντο, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει στο 61-54 υπέρ των Μπακς.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μπακς έκαναν ένα ξέσπασμα και προηγήθηκαν με 22 πόντους (86-64), όμως κάπου εκεί επήλθε... χαλάρωση και οι Τίμπεργουλβς κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά. Στο τέταρτο δωδεκάλεπτο, οι Μπακς «έσφιξαν» την άμυνά τους, έκαναν σωστή διαχείριση του ματς και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με 115-102, που είναι η όγδοη στη σειρά, με τα «Ελάφια» να πραγματοποιούν την καλύτερη εκκίνηση της ιστορίας τους!

Τα δωδεκάλεπτα: 26-34, 54-61, 84-95, 102-115