Τον χορό των τερμάτων άνοιξε η Χέλμβαλ στο 9ο λεπτό, όταν εκμεταλλεύτηκε την βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και ολοκλήρωσε με όμορφο τελείωμα.

Η ίδια διπλασίασε τα τέρματα των «ασπρόμαυρων» στο 30', όταν βρέθηκε στην περιοχή και υποδέχθηκε το γύρισμα από τα δεξιά, κάνοντας το 2-0.

Ο Δικέφαλος συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχε το 3-0 με την Καλέση στο 59′, ενώ η Χέλμβαλ πέτυχε και τρίτο προσωπικό γκολ για το 4-0 έξι λεπτά αργότερα.

Το θρίαμβο για τον ΠΑΟΚ ολοκλήρωσαν η Χαλατσογιάννη στο 68' και η Χέλμβαλ στις καθυστερήσεις, διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Δικέφαλος έφτασε τους εννέα βαθμούς, ενώ η Καστοριά παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

ΠΑOΚ - Καστοριά 6-0