Στάνκοβιτς    7

Όταν η ΑΕΚ τον χρειάστηκε στο 42' φώναξε... παρών. Ήταν ένα σημείο, όπου ήταν καθοριστικό να κρατήσει το μηδέν η ΑΕΚ. Είχε ακόμη μία σημαντική επέμβαση στο β'. Στις στιγμές που η Ένωση τον ήθελε, δήλωσε παρών.

Ρότα    7

Καλός αμυντικά, με αρκετά ανεβάσματα στο αντίπαλο μισό στο α' μέρος. Στο β' μέρος είχε συμμετοχή στο τέταρτο γκολ της ΑΕΚ, ήταν σταθερός αμυντικά. Γενικά μεστό ματς από τον διεθνή μπακ.

Βίντα    7

Πολύ καλός στα μετόπισθεν με συμμετοχή στο 3ο γκολ. Γενικώς δεν άφηνε να περάσει ούτε μύγα. Ακόμη ένα γεμάτο ματς από τον Κροάτη στόπερ.

Κάλενς    7

Σταθερός αμυντικά και βέβαια ένα γκολ από στατική φάση που είναι γεγονός ότι το έψαχνε καιρό. Γεμάτο πρώτο 45λεπτο από τον Περουβιανό. Σταθερός αμυντικά, με σωστές τοποθετήσεις στις στατικές φάσεις της Ένωσης. Γεμάτο ματς από τον Λατινοαμερικανό άσο.

Πήλιος    8

Εξαιρετικό 45λεπτο από τον νεαρό μπακ. Έχει την ασίστ στο 0-1, από δικό του κόρνερ ξεκινά και το 0-2, ενώ αμυντικά ήταν σταθερότατος. Είχε συμμετοχή και στο 5ο γκολ, καθώς από δικό του κόρνερ ο Γιόνσον πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα.

Γιόνσον    8

Εξαιρετικός στο πρώτο 45λεπτο ο Δανός. Πάτησε σε όλο το γήπεδο, είχε και δύο φάσεις για να σκοράρει. Και ό,τι δεν πέτυχε στο α' μέρος, το έκανε στο β' σκοράροντας το 5-0 με κεφαλιά.

Πινέδα    7

Ατελείωτο τρέξιμο στο κέντρο, μοίρασμα μπάλας και ένα καλό 45λεπτο. Εξίσου καλός και στο β', πήρε ανάσες από τον Αλμέιδα που τον αντικατέστησε στο 68' με τον Φερνάντες.

Άμραμπατ    7

Καλός στο α' ημίχρονο ο Μαροκινός με συμμετοχή στο επιθετικό παιχνίδι και βοήθειες αμυντικά. Αρκετά ενεργός και στο β' με τον Αλμέιδα να τον αντικαθιστά στο 68' με τον Ελίασον.

Γκατσίνοβιτς    8

Πολύ καλός ο Σέρβος άσος που φαίνεται να ξαναβρίσκει τον καλό του εαυτό. Μέσα στις φάσεις, με όρεξη και δημιουργία. Αντικαταστάθηκε στο 72' από τον Πισάρο.

Τσούμπερ    7

Στο α' ημίχρονο ο Ελβετός ήταν καλός. Βοήθησε στο πρέσινγκ και στο δημιουργικό κομμάτι. Θα μπορούσε να χριστεί και σκόρερ. Στο β' συνέχισε με την ίδια ένταση στο πρέσινγκ. Ήταν μέσα στις φάσεις. Στο 72' έδωσε τη θέση του στον Φαν Βέερτ.

Πόνσε    9

Έκανε την κορυφαία εμφάνιση στη 2η θητεία του στην ΑΕΚ. Εξαιρετικό το τελείωμα στο 0-1, ενώ στο 0-2 ήταν στο σημείο που έπρεπε για να σκοράρει. Συνέχισε με το ίδιο πάθος, την ίδια ένταση και έφθασε στο χατ τρικ με την κραυγή στο 4-0 να δείχνει πολλά. Αντικαταστάθηκε στο 68' από τον Αραούχο.

Μπήκαν μετά το 68' και δεν μπορούν να αξιολογηθούν οι Αραούχο, Φερνάντες, Ελίασον, Φαν Βέερτ και Πισάρο.

Κριτική ΑΕΚ: Πόνσε από τα παλιά - Εξαιρετικοί Γιόνσον, Κάλενς, Πήλιος και «Γκάτσι»