Από το κακό στο χειρότερο η Λίβερπουλ. Στην τελευταία σεζόν του Γίργκεν Κλοπ στο Μέρσεϊσαϊντ οι κόκκινοι θα μείνουν χωρίς τίτλο. Μετά το σοκ και την ήττα στο ντέρμπι της πόλης οι κόκκινοι πέταξαν βαθμούς και στο Λονδίνο κόντρα στην Γουέστ Χαμ.

Πλέον με 3 παιχνίδια να απομένουν με Γουλβς, Τότεναμ και Άστον Βίλα η ομάδα του Κλοπ θα μείνει χωρίς τίτλο στην τελευταία του σεζόν στον πάγκο της ομάδας, που φαίνεται πως δε φεύγει με τον καλύτερο τρόπο μετά τη σημερινή διαμάχη με τον Σαλάχ την ώρα της αλλαγής του.

Στο παιχνίδι τώρα η Γουέστ Χαμ άνοιξε το σκορ πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Μπόουεν στο 43ο λεπτό και ισοφάρισε το ρεκόρ του θρυλικού Πάολο Ντι Κάνιο από τη σεζόν 1999/00 με τα περισσότερα γκολ σε μία σεζόν (16).

Στην επανάληψη ωστόσο η Λίβερπουλ γύρισε το παιχνίδι ο Ρόμπερτσον μετά από ασίστ του Ντίας στο 48' ισοφάρισε αρχικά, ενώ ο Αρεολά με αυτογκόλ 17 λεπτά μετά έγραψε το 2-1 όμως...

Όμως ο Μπόουεν είχε άλλη άποψη καθώς από εκτελεστής έγινε δημιουργός για τον Αντόνιο στο 77ο λεπτό όπου διαμόρφωσε το τελικό 2-2, αφού παρά τις αλλαγές του Κλοπ η Λίβερπουλ δε βρήκε ποτέ το νικητήριο γκολ.

Γουέστ Χαμ - Λίβερπουλ 2-2