Συνεχίζει να... πιστεύει η Αλ Νασρ. Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να φτάνει τα 20 γκολ στη Σαουδική Αραβία η Αλ Νάσρ πέρασε εύκολα με 4-1 από την έδρα της Αλ Τααβόν και παρέμεινε κοντά στην Αλ Χιλάλ.

Με το γκολ που πέτυχε μάλιστα ο CR7 κλείσωσε και επίσημα την θέση του πρώτου σκόρερ το 2023, ενώ έφτασε τα περισσότερα γκολ με κεφαλιά Ever (147).

Η Αλ Τααβόν έχασε πέναλτι στο 13ο λεπτό όμως στο ριμπάουντ ο Ελ Μαχαντουίλ έγραψε το 1-0, όμως...

Όμως μέσα σε εννέα λεπτά Μπρόζοβιτς και Λαπόρτ (26'-35'), γύρισαν το ματς για το 2-1 του ημιχρόνου με τον Οτάβιο να δίνει αέρα δύο τερμάτων στο 50'. Έτσι το... γλυκό ήρθε στις καθυστερήσεις από ωραία κεφαλιά του Κριστιάνο για την τελευταία νίκη της Αλ Νασρ το 2023.

Πλέον η ομάδα του Πορτογάλου θρύλου είναι στο -7 από την αήττητη Αλ Χιλάλ και +6 από την 3η Αλ Αχλί.