Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με το Πανόραμα να προηγείται με 4-7 ωστόσο οι «ασπρόμαυρες» με τρία σερί γκολ της Χατζηπαρασίδου ψαλίδισαν τη διαφορά στο γκολ (7-8) και προηγήθηκε με κρεσέντο της Αζεβέδο για το 14-11. Οι τυπικά φιλοξενούμενες μείωσαν για το 14-11 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο «Δικέφαλος» αύξησε τη διαφορά με σερί των Αζεβέδο, Χατζηπαρασίδου και Κερλίδη στο +7 (21-14) και στο τελευταίο κομμάτι ο Δημήτρης Πελεκίδης διαχειρίστηκε το προβάδισμα της ομάδας του κάνοντας αλλαγές με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 24-21 υπέρ των τυπικά γηπεδούχων.

Σημειώνεται πως ο τελικός είναι προγραμματισμένος για την Δευτέρα 11 Μαρτίου και ώρα 20:00, με τον «Δικέφαλο» να αντιμετωπίζει το νικητή του ζευγαριού, Αναγέννηση Άρτας-ΟΦΝΙ, διεκδικώντας το 7ο τρόπαιο της ιστορίας του.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 4-7, 7-8, 9-10, 14-12 (ημχ), 17-13, 18-14, 21-14, 22-16, 22-18, 24-21.

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 4, Κερλίδη 3, Μεντεσίδου 1, Βράντσιτς 1, Γιοβίσεβιτς, Σαμολάδα, Σεβδίλη 2, Σίλβα 6, Ζενέλι 1, Μποριζόφσκα, Γκρβμπάσεβιτς, Τομάσεβιτς, Κουλούρη 2, Μπουράτο 3, Μιλόγεβιτς 1.

Πανόραμα (Βακάλης): Κουτσιμανή, Λιούκα 2, Εμμανουηλίδου 2, Γιαννοπούλου, Κουκμίση 2, Φλώρου, Αμανατίδου 2, Ε. Κουκλοτίδου, Μήγγα, Τσιαμούρα, Νικολάου 1, Χριστοδουλίδου, Γκονσάλβες 8, Γκόμες 1, Ελ. Κουκλοτίδου, Αμπίλντα 3.

ΠΑΟΚ - Πανόραμα 24-21