Μία φορά τον χρειάστηκε στο α' μέρος η ΑΕΚ και φώναξε «παρών». Σχεδόν θεατής στο β' μέρος.

Σταθερότατος αμυντικά με πολλά ανεβάσματα και καλή συνεργασία με τον Ελίασον σε όλο το διάστημα που αγωνίστηκε.

Βίντα    7

Σταθερότατος αμυντικά με σωστές τοποθετήσεις. Αρκετές προωθήσεις σε στατικές φάσεις. Ακόμη μία καλή εμφάνιση από τον Κροάτη άσο.

Κάλενς    8

Καλό ματς από τον Περουβιανό με συμμετοχή στο build up του παιχνιδιού και σωστές αμυντικές τοποθετήσεις. «Έσβησε» τον Ανσαριφάρντ. Καλό ματς από τον Περουβιανό που επέστρεψε στην ενδεκάδα μετά τα δύο ματς, όπου ο Βίντα είχε παρτενέρ τον Μουκουντί.

Χατζισαφί    7

Καλός ο Ιρανός στο α' ημίχρονο. Σταθερός αμυντικά και συμμετοχή στο δημιουργικό κομμάτι με ασίστ στο 1-0, είχε και την καλή στιγμή να σκοράρει στο 30'. Σταθερός στο δεύτερο 45λεπτο με λιγότερη, πάντως, επιθετική πρωτοβουλία. Ώριμο ματς από τον Ιρανό.

Γιόνσον    8

Έπαιξε ως εξάρι και έλεγχε απόλυτα τον χώρο του αμυντικά, ενώ βοήθησε σημαντικά στο build up. Μαγεία το τακουνάκι που κάνει στο 1-0 του Πόνσε προς τον Χατζισαφί.

Πινέδα    9

Εξαιρετικό ματς από τον Μεξικανό άσο με φρεσκάδα, τρέξιμο, πρέσινγκ, δημιουργία. Ήταν παντού... Ήταν αεικίνητος δίνοντας την θέση του στον Μάνταλο για να πάρει ανάσες.

Ελίασον    8

Ακόμη ένα πολύ καλό ματς από τον Σουηδό. Μόνιμη πηγή κινδύνων για την αντίπαλη εστία έχοντας και την ασίστ στο 2-0. Αντικαταστάθηκε στο 76' από τον Άμραμπατ.

Γκατσίνοβιτς    8

Δεν αγωνίστηκε τελικά πίσω από τον φορ. Έπαιξε αριστερά, είχε όρεξη, πρέσαρε, πήρε πρωτοβουλίες. Έκανε καλό 45λεπτο. Αρκετά καλός και στο β' μέρος. Αντικαταστάθηκε στο 69' από τον Λιούμπιτσιτς. Καλό, γενικά, ματς από τον Σέρβο.

Τσούμπερ    6

Έπαιξε, τελικά, πίσω από τον Πόνσε. Είχε όρεξη και διάθεση, αλλά ως εκεί στο πρώτο 45λεπτο. Στο β' είχε μία-δύο καλές ενέργειες. Στο 69' αντικαταστάθηκε από τον Αραούχο. Παίρνει το 6.

Πόνσε    9

Τι να πει κανείς για τον Αργεντινό; Δύο γκολ μέσα σε λίγα λεπτά και άλλες δύο φάσεις για χατ τρικ! Ήταν ο MVP. Έδωσε την θέση του στο 84' στον Πάολο Φερνάντες.

Αραούχο    6

Μπήκε στο 69' στην θέση του Τσούμπερ. Έπαιξε και ως φορ, αλλά δεν μπορούσε να φανεί με δεδομένο πως το ματς είχε «σβήσει». Ωστόσο για την διάθεσή του και μόνο παίρνει το 6.

Λιούμπιτσιτς  6

Αντικατέστησε στο 69' τον Γκατσίνοβιτς. Έπαιξε στο «8» με τον Πινέδα να μετατίθεται αριστερά. Είχε μία-δυο καλές κινήσεις, αλλά δεν μπορούσε να ξεχωρίσει, οπως και ο Αραούχο σε ματς που είχε «σβήσει».