Και τώρα... χαμός στον Νότιο Όμιλο της Super League 2. Tα Χανιά πήραν μία τεράστια νίκη επί της Athens Kallithea με σκορ 2-1 εντός έδρας και έτσι οι κρητικοί έπιασαν στην κορυφή την αντίπαλό τους με 28 βαθμούς, ενώ παράλληλα έδωσε ελπίδες για την άνοδο και στον Ιωνικό, που βρίσκεται στο -6, αλλά με αγώνα λιγότερο.

Οι παίκτες του Γιάννη Ταουσιάνη αιφνίδιασαν τον αντίπαλο τους μπαίνοντας δυνατά στο ματς και με μία πειστική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να προηγηθούν με δύο τέρματα από Μάναλη (10') και Κόλα (31'). Η Athens kallithea -που ζήτησε και πέναλτι στο πρώτο μέρος- κατάφερε να μειώσει στο σκορ με απίθανο ανάποδο ψαλίδι του Λουκίνα sto 58o λεπτό, ωστόσο παρά την αντίδραση που έβγαλε στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση και μάλιστα τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ουές στο 85΄.

Παράλληλα, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική των Play Out του Β΄ ομίλου, η Παναχαϊκή απέσπασε ισοπαλία 2-2 από το Διαγόρα στη Ρόδο, αλλά παραμένει στην τελευταία θέση της κατάταξης.

Χανιά (Ταουσιάνης): Κλέιμαν, Σιλά (74′ λ.τ Παναγιώτου), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Ματάους, Νίλι (68′ Κατσούρρι), Ντίας (68′ Τσορνομάζ), Τσέλιος (57′ Μιούλερ), Λεμονής, Μάναλης, Κόλα (57′ Μάνος)

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Ρομαό, Τσιβελεκίδης, Ουές, Καινούργιος, Μουστακόπουλος (46′ Σίλβα), Ματίγια, Ντεμέτριους (46′ Λουκίνας), Βασιλόγιαννης (73′ Τόρες), Μουτίνιο (87′ Μανθάτης), Κυνηγόπουλος

Μεγάλη νίκη τα Χανιά επί της Athens Kallithea και... χαμός για την άνοδο!