Ένταση υπήρξε στη ματς της ΑΕΛ με την Καβάλα (88-73 υπέρ της Λιβαδειάς), καθώς οι διαιτητές ζήτησαν να εκκενωθεί τμήμα της εξέδρας στο ημίχρονο.

Τα όσα γράφτηκαν στο ΦΑ για την γηπεδούχο ομάδα και τον πρόεδρό της, σχετικά με τα γεγονότα του ημιχρόνου, ήταν επιβαρυντικά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο πρόεδρος της ΑΕΛ να αρνηθεί να το παραλάβει και στο τέλος το υπέγραψε με επιφύλαξη.

Στην συνέχεια οι παράγοντες της νικήτριας ομάδας άφησαν το ροζ φύλλο αγώνα στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου που θα μετέφερε τους διαιτητές, καθώς δεν δεχόντουσαν να το παραλάβουν διότι το περιεχόμενό του τους «έκαιγε»! Τελικά το ΦΑ βρέθηκε στον δρόμο, με τον πρόεδρο της ΑΕΛ να καταθέτει στη συνέχεια μήνυση στην διαιτητική τριάδα και στον κομμισάριο του αγώνα, ενώ μαζί με το ΔΣ του συλλόγου υπέγραψαν υπεύθυνη δήλωση πως δεν έλαβαν το φύλλο αγώνα.