Τρεις ακόμα πόντοι στο «σακούλι» για την Κ19 του Παναθηναϊκού που δεν δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και με το άνετο 3-0 πανηγύρισε τη νίκη που την φέρνει και πάλι στο -4 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ που έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σερπέζης που είχε δύο ασίστ και ένα γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 27’ όταν ο Σούλτσε μετά από κάθετη του Σερπέζη πλάσαρε σωστά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο δημιουργός έγινε εκτελεστής οκτώ λεπτά αργότερα όταν ο Σερπέζης με ωραία ενέργεια και σουτ έγραψε το 2-0. Άξιο αναφοράς πως για τον νεαρό χαφ των πράσινων ήταν μία ξεχωριστή εβδομάδα αφού ανακοινώθηκε επίσημα η επέκταση της συνεργασίας του με τον Παναθηναϊκό.

Οι πράσινοι πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 2-0, ωστόσο, δεν κατέβασαν ταχύτητα και μπήκαν εξίσου δυνατά και στην επανάληψη. Αρχικά στο 60’ έχασαν πέναλτι με τον Σούλτσε, ενώ ο ίδιος πήρε το αίμα του πίσω εννέα λεπτά αργότερα. Ο Σερπέζης με κεφαλιά βρήκε τον επιθετικό των πράσινων και εκείνος έγραψε το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Κ19: Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός 0-3