MINNESOTA TIMBERWOLVES
120 95
Phoenix Suns
PHOENIX SUNS

Το πρώτο δωδεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό, με τους Σανς να παίρνουν το προβάδισμα με 27-28, όμως η συνέχεια ανήκε στους Τίμπεργουλβς που πάτησαν... γκάζι και έκλεισαν το ημίχρονο στο +10 (61-51).

Οι «Λύκοι» ήταν καταιγιστικοί και στο τρίτο δωδεκάλεπτο όπου με επί μέρους 31-21 εκτόξευσαν την διαφορά στο +20 (92-72), κάτι που τους επέτρεψε να διαχειριστούν το ροτέισον στη τέταρτη περίοδο.

Οι Σανς επιχείρησαν να ξαναμπουν στο παιχνίδι, όμως η κούραση έκανε την εμφάνισή της, οι Τίμπεργουλβς είχαν τις απαντήσεις και ο Φρανκ Βόγκελ αναγκάστηκε να πετάξει «λευκή» πετσέτα βάζοντας την second unit στο φινάλε του αγώνα.

Ο Άντονι Έντουαρντς με 33 πόντους, 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής των Τίμπεργουλβς, με τον Ρούντι Γκομπέρ να κάνει καλό ματς έχοντας 14 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Για τους Φοίνιξ Σανς ξεχώρισε ο Κέβιν Ντουράντ με 31 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ ο Ντέβιν Μπούκερ κινήθηκε στα... ρηχά έχοντας 18 πόντους, 2 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-28, 61-51, 92-72, 120-95