Νίκη ψυχολογίας και κορυφής πήρε η Σλόβαν Μπρατισλάβας το Σάββατο, για την 3η αγωνιστική του σλοβάκικου πρωταθλήματος. Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στην 3η προκ. φάση του Europa League (Πέμπτη 4/8, 22:00 – Cosmote Sport), ανέτρεψε το -από ημίχρονο- εις βάρος της 0-2 κόντρα στη Ζέμπλιν και με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε το «τρίποντο» που την άφησε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας ως η μόνη ομάδα με δύο νίκες μετά από τρεις αγώνες. Αυτό ήταν φυσικά και το τελευταίο ματς των Σλοβάκων πριν ταξιδέψουν στην Ελλάδα για το πρώτο ματς με τους «ερυθρόλευκους» στο Καραϊσκάκη.

Ο Μπαρσεγκιάν στο 60ο λεπτό, ο Γκριν στο 72', ο Ούτσε στο 84' και ένα αυτογκόλ του Γέραμπεκ στο 90+1' διαμόρφωσαν την ανατροπή για τη Σλόβαν που παρουσίασε δύο εντελώς διαφορετικά πρόσωπα, ένα με αρκετά ατομικά λάθη και κενά στην άμυνά της στο πρώτο μέρος και ένα... άκρως επικίνδυνο, με φουλ επίθεση και αποτελεσματικότητα στο δεύτερο.

Η ενδεκάδα της Σλόβαν: Τρνόβσκι, Λοβάτ, Κρίζαν (78' Ζμράλ), Βοέτ (46' Αμπένια), Χρντσαρ, Μουστάφιτς, Άγκμπο, Κακβετάτζε, Χόλμαν (49' Μπαρσεγκιάν), Τσάβριτς (46' Γκρίν), Μέντβεντ (46' Σάπονιτς).

Εντυπωσιακή ανατροπή και «τεσσάρα» της Σλόβαν πριν τον Ολυμπιακό!