Επιστροφή στις νίκες για τον Καραϊσκάκη, μετά την βαριά ήττα της περασμένης αγωνιστικής στα Χανιά.Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο ματς και στο 27΄ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με σουτ του Χατζηστραβού.

Νωρίτερα και πιο συγκεκριμένα στο 3΄ οι Ηπειρώτες έφτασαν κοντά στο 0-1, το σουτ όμως που επιχείρησε ο Κυβελίδης αποκρούστηκε από τον Μαλέσιο. Οι φιλοξενούμενοι μετά το γκολ που πέτυχαν ενέτειναν την πίεση τους, προκειμένου να φτάσουν στο 0-2, κάτι το οποίο έγινε στο 32΄ με τον Κούστα να νικά εκ νέου τον τερματοφύλακα των Ποντίων.

Στα εναπομείναντα λεπτά μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, το οποίο και παρέμεινε ως είχε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι «πράσινοι» της Ηπείρου έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Κυβελίδη στο 51΄ για να κάνουν το 0-3… Ότι δεν κατάφεραν οι παίκτες του Γιώργου Πετράκη, το πέτυχαν αυτοί του Δημήτρη Καλαϊτζίδη στο 52΄ με το σουτ του Χριστοδούλου να καταλήγει στα δίχτυα και να κάνει το 1-2.

Από το σημείο εκείνο και μετά το παιχνίδι απέκτησε νέο ενδιαφέρον, με τους παίκτες της ομάδας της Καλαμαριάς, να πιέζουν προκειμένου να φτάσουν στην ισοφάριση. Ωστόσο ο Αλμπάνης στο 86΄ ήταν αυτός που έκανε το 1-3, αποτέλεσμα το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό του αγώνα, με το συγκρότημα της Άρτας να πετυχαίνει την τρίτη του νίκη εκτός έδρας.