Με το ευρύ 7-0 επικράτησε ο Ηρακλής εκτός έδρας του Αγ. Γεώργιου Ν. Κρήνης. Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια που έχει δώσει στον τρίτο όμιλο της Γ΄ΕΠΣΜ.

Το σκορ άνοιξε ο Σαχταρίδης στο 4ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη στο 16' να κάνει το 2-0. Φυσικά, από τον πίνακα των σκόρερ δεν θα μπορούσε να λείπει ο Περόνε που έκανε στο 44' το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Καλαμπουρτζίδης έγραψε το 0-4 και ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-5 στο 61'. Τρία λεπτά μετά ήταν σειρά του Μακρή να χριστεί σκόρερ, με τον Περόνε στο 76' να πετυχαίνει το τελικό 7-0, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Περόνε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση στο 76΄.

Ο Ηρακλής βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας πετύχει σε πέντε ματς, 36 γκολ έχοντας δεχτεί μόλις 2.

ΗΡΑΚΛΗΣ:Γιούδας,Βλαχούδης,Δήμτσιος,Ηρακλής (75’ Φουρίκης),Καρακώστας (70΄Γουγουτσάκης),Απόστόλου,Καλπουρτζίδης,Μακρής (66’ Ιωαννίδης), Περόνε, Τσακιρίδης, Σαχταρίδης (80’ Βουλίκας).