Έχοντας ήδη εξασφαλίσει την άνοδο στη Stoiximan Super League, η Athens Kallithea αποχαιρέτησε τη Super League 2 με πάρτι και ευρεία νίκη με 4-1 κόντρα στην Καλαμάτα.

Η Athens Kallithea προηγήθηκε στο 7ο λεπτό μετά από εξαιρετική ανάπτυξη. Ο Ουές έσκαψε την μπάλα, ο Βασιλόγιαννης έκανε εντυπωσιακό τακουνάκι πάνω στη γραμμή, ο Ντεμέτριους έκανε το 1-2 με τον Λουκίνα και ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός με πλασέ από κοντά άνοιξε το σκορ με το 5ο του γκολ στην τρέχουσα σεζόν. Ο Λουκίνας έκανε το 2-0 στο 15ο λεπτό.

Ο Τσιντώνης στο 48ο λεπτό ανέβασε περαιτέρω τον δείκτη του σκορ για τους γηπεδούχους. Η Καλαμάτα μείωσε στο 65' με τον Μπαράλες.

Οι πρωταθλητές του Νοτίου Ομίλου της Superleague 2 είχαν μεγάλες ευκαιρίες για το τέταρτο γκολ με τον Λουκίνα και τον Νεκούλ να αστοχούν από θέση βολής μέσα από την περιοχή και τελικά το βρήκαν στο 88'. O Νεκούλ έσκαψε την μπάλα, ο Λουκίνας έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε για το τελικό 4-1. O 32χρονος επιθετικός στο πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε είχε 18 γκολ σε 28 εμφανίσεις.

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Πάντος, Μαρότα (60′ Κολτσίδας), Βλάχος, Γεβρέμοβιτς (80' Ρόσι), Ουές (60′ Μανθάτης), Μπουλούλης, Μουστακόπουλος, Τσιντώνης, Ντεμέτριους (60′ Νεκούλ), Βασιλόγιαννης (57′ Τόρρες), Λουκίνας

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Κωστούλας, Αρίμπας, Καρασαλίδης, Κατάλντι (46′ Τάτος – 60′ Κωνσταντινόπουλος), Ματέους (46′ Δρούγας), Γρίβας (46′ Σάλα), Μπαράλες, Ακόστα (78' Mουζάκης)

Εύκολη νίκη με 4-1 για την Athens Kallithea πριν την άνοδο της στη Super League