Η ομάδα του Σιμόντε Ιντσάγκι αναδείχθηκε ισόπαλη, 2-2, με τους νησιώτες, για την 32η αγωνιστική, και σε οκτώ ημέρες από σήμερα θέλει μόνο νίκη στο μεγάλο ντέρμπι με τη Μίλαν, προκειμένου να «κλειδώσει» και μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Βασικός στην ενδεκάδα της Κάλιαρι ήταν ο Παντελής Χατζηδιάκος, ο οποίος παραχώρησε την θέση του στο 88'  στον Βιετέσκα.

H Ίντερ άνοιξε το σκορ στο 12' με τον Τουράμ, με την Κάλιαρι να απαντάει στο δεύτερο ημίχρονο, αφού στο 60' ο Σομουρόντοφ ισοφάρισε σε 1-1 για την Κάλιαρι.

Οι «νερατζούρι» πήραν ξανά το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσαλχάνογλου στο 74ο λεπτό, όμως η Κάλιαρι είχε και πάλι την απάντηση με τον Βιόλα στο 83' να διαμορφώνει το τελικό 2-2.