ΑΕΚ Β' – Λεβαδειακός 0-2

Χάρη σε σόου του Τσιριγώτη ο Λεβαδειακός πέρασε νικηφόρα και από το «Σεραφείδειο», επικρατώντας με 0-2 επί της ΑΕΚ Β' και πλέον βρίσκεται στο +10 από την ΑΕΛ και μία ανάσα από την επιστροφή του στην Super League.

Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός πέτυχε και τα δύο γκολ και τους Βοιωτούς, στο 31' και στο 51', ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκαν οι Μαχαίρας και Μεχία

ΑΕΚ Β' (Κούστας): Θεοχάρης, Γεμπόα, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Κανελλόπουλος, Λαμαράνα, Ρουκουνάκης (78′ Πανεράς), Σαμπανάτζοβιτς, Μαχαίρας, Ζίνι, Χριστόπουλος.

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Πίρινεν, Βήχος, Τσελεπίδης, Τσάπρας, Μπελμόντε (78′ Χάμοντ), Μεχία, Συμελίδης, Νίκας, Γιαννιώτας (86′ Πολέτο), Τσιριγώτης.

Δείτε εδώ το αναλυτικό ρεπορτάζ της αναμέτρησης από το SDNA.

Νίκη Βόλου – Μακεδονικός 1-1

Στον Βόλο, από έναν βαθμό μοιράστηκε η τοπική Νίκη και ο Μακεδονικός, οι οποίοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Οι Θεσσαλονικείς ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Σιμόνι στο 75ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι δεν άργησαν να απαντήσουν και χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πολίτη στο 84' διαμόρφωσαν το τελικό σκορ του αγώνα.

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας (70′ Γιαννίτσης), Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (86′ Μπαλλάς), Κάσσος (73′ Πολίτης), Λίταινας, Κρητικός, Πέττας (70′ Μακατσάρια)

Μακεδονικός (Μαλεζάς): Γουναρίδης, Γρομητσάρης, Χασάνογλου, Σαραγιώτης, Λυμπεράκης, Μελετίδης (73′ Γρηγοριάδης), Τσιλιγγίρης (46′ Ζαφειράκης), Κουλούρης (43′ Ραμίρεζ), Χάσεκ, Μπουλάτοβιτς (60′ Παναγιωτούδης), Χερίδης (60′ Σιμόνι)