Με γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων Ο Ολυμπιακός Β γνώρισε την ήττα στην Κρήτη με τον Γιούχτα Αχαρνών με 3-2, για τα play out του β’ ομίλου της Super League 2.

Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα προηγήθηκε στο 23’ με τον Τσέλιο αλλά για την ομάδα του Ηρακλείου απάντησε ο Αλεξόπουλος στο 51’ με πέναλτι και ο Μπουτσάκης στο 62’ με σουτ. Ένα λεπτό νωρίτερα, ο Σαπουντζής είχε δοκάρι για τον Ολυμπιακό και το 2-2 πέτυχε ο Μπα στο 87’ με πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κωστανάσιος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Διαιτητής: Μόσχου (Λασιθίου), Βοηθοί: Πάγκαλος, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)

Κίτρινες: Μπουτσάκης, Πολυχρόνης – Μουζακίτης, Κεραμίδας, Κουτσίδης

Γιούχτας (Ανυφαντάκης):

Γιούχτας (Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Βρετός, Τζάνης, Μπρους, Πολυχρόνης, Κόλα, Λώλης, Νοικυράκης, Μπουρσέλης, Δασκαλάκης (46′ Μπουτσάκης), Αλεξόπουλος.

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Τσέλιος, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Μαρίνος, Σαπουντζής (67′ Χ. Κωστούλας), Πινακάς, Μουζακίτης, Αργυρίου.