Τζολάκης   7

Δεν μπορούσε να κάνει κάτι στην φάση του πέναλτι στο 57'. Έχει την καθοριστική παρέμβαση στο 70' με τον Νταβίντα. Για τις παραστάσεις του, την ηλικία του έκανε ένα πολύ καλό ματς.

Ροντινέι   8

Ο γνωστός Βραζιλιάνος με σωστές τοποθετήσεις ως επί πλείστον αμυντικά και αρκετή συμμετοχή στο δημιουργικό κομμάτι. Έδωσε την θέση στο 105' στον Κίνι.

Ρέτσος  7

Στην φάση του πέναλτι τον έχουν εκτεθέσει τόσο Κάρμο όσο και ο Έσε. Έπεσε άτσαλα πάνω στον Κανιτσόφσκι και έκανε πέναλτι. Από κει και πέρα, όμως, δεν μπορείς να του πεις κάτι...

Κάρμο  7

Στη φάση του πέναλτι ο τρόπος που αφήνει τον Κανιτσόφσκι, εκθέτει τον συμπαίκτη του. Κατά τα άλλα, όμως, έχει κάνει πολύ γεμάτο ματς με σωστές τοποθετήσεις και συμμετοχή στο build up του παιχνιδιού των «ερυθολεύκων».

Ορτέγα  7

Καλός αμυντικά και με ανεβάσματα στο αντίπαλο μισό. Έπεφτε με πάθος στην μπάλα. Καλό ματς από τον Αργεντινό άσο.

Χέσε  8

Πλην της λανθασμένης εκτίμησης στη φάση του πέναλτι δεν υπάρχει κάτι άλλο αρνητικό να του προσάψει κανείς. Πολύ ώριμο ματς από τον Αργεντινό μέσο που ήταν ένα πραγματικό «μηχανάκι» στη μεσαία γραμμή του Ολυμπιακού.

Όρτα    7

Γεμάτο παιχνίδι από τον έμπειρο χαφ. Πολύ τρέξιμο, έκλεινε τους χώρους. Έμεινε από δυνάμεις και στο 82' αντικαταστάθηκε από τον Γιόβετιτς.

Τσικίνιο  9

Εξαιρετικό ματς από τον αφιχθέντα τον Γενάρη άσο με δημιουργία, τρέξιμο, αλλά και εκτέλεση.

Ποντένσε  9

Ηγετική εμφάνιση από τον Πορτογάλο με γκολ και δύο ασίστ. Ήταν μία ομάδα μόνος του, μία ορχήστρα ειδικά για περίπου 60 λεπτά. Στο 103' έχοντας, πλέον, μείνει από δυνάμεις, έδωσε την θέση του στον Ιμπόρα.

Ελ Κααμπί    9

Μαγικό ματς από τον Μαροκινό άσο με δύο γκολ και ειδικά το δεύτερο ήταν... ποίημα!  Δεν υπάρχει το παστέλι του Μαροκινού, το πώς γυρίζει το σώμα του, η δύναμη που βάζει στο χτύπημα. Στο 88' αντικαταστάθηκε από τον Ελ Αραμπί.

Φορτούνης    9

Μεστό ματς από τον αρχηγό του Ολυμπιακού. Σκόραρε, πήρε πρωτοβουλίες. Πιστώνεται και τον έξυπνο τρόπο με τον οποίο εκτέλεσε το φάουλ για το 1-5. Έδωσε την θέση του στο 95' στον Μασούρα.

Γιόβετιτς  8

Μπήκε στο 82' αντί του Όρτα και στο 90+3' έχασε απίστευτη ευκαιρία για το 1-5. Ξεχρέωσε, όμως, στο τρίτο λεπτό της παράτασης με το γκολ που πέτυχε.

Ελ Αραμπί  8

Αντικατέστησε στο 88' τον Ελ Κααμπί και σε μία από τις δύο φάσεις κατάφερε να το «παστελώσει» στο 103'.

Μασούρας 8

Μπήκε στο 95' αντί του Φορτούνη και στο 103' έδωσε τρομερή μπαλιά για το 1-6' του Ολυμπιακού.