Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στη Women's Football League o ΠΑΟΚ Morris, επικρατώντας στην Καστορία του τοπικού ΓΠΟ με 0-2, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.

Κυρίαρχος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Δικέφαλος, ο οποίος απείλησε μόλις στο 2ο λεπτό με σουτ της Χαλατσογιάννη. Στο 10ο λεπτό, η Βαρδαλή έβγαλε σε τετ-α-τετ την Ακίντα, ωστόσο η επιθετικός του ΠΑΟΚ Morris νικήθηκε από την αντίπαλη τερματοφύλακα.  Με την κατοχή να είναι συνεχώς στα πόδια των παικτριών του ΠΑΟΚ Morris, προσπαθώντας να δημιουργήσουν φάσεις, ο Δικέφαλος απείλησε στο 30ο λεπτό και πάλι με την Ακίντα, της οποίας το σουτ μπλόκαρε η τερματοφύλακας της Καστοριάς.

Ένα λεπτό αργότερα, ο ΠΑΟΚ Morris βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Μετά από μεγάλη μπαλιά της Χαλατσογιάννη, η Χέλμβαλ υποδέχτηκε υπέροχα και εκτέλεσε με το αριστερό όμορφα, γράφοντας το 0-1. Στο 37ο λεπτό, ο Δικέφαλος θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά του, ωστόσο η Τζούρτζεβιτς από πλεονεκτική θέση, από τη γωνία της μικρής περιοχής, αστόχησε. Έτσι, το 0-1 παρέμεινε, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ του πρώτου μέρους.

Ίδια εικόνα είχε και το δεύτερο ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ Morris να είναι διαρκώς στην επίθεση, και τις αντίπαλες να αμύνονται μαζικά. Στο 60', ο Δικέφαλος έφτασε πολύ κοντά στο 0-2, ωστόσο η διπλή ευκαιρία των Παπαδοπούλου και Ακίντα δεν κατέληξε στα δίχτυα. Στο 71ο λεπτό, η Βαρδαλή, μετά από κόρνερ της Σιδηροπούλου, απείλησε με σουτ ωστόσο δεν βρήκε στόχο. Πέντε λεπτά αργότερα, η αρχηγός του Δικεφάλου έφτασε σε τετ-α-τετ, μετά από πάσα της Ακίντα, ωστόσο νικήθηκε από την αντίπαλη τερματοφύλακα.

Στο 93ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ Morris «κλείδωσε» την υπόθεση νίκη. Η Παπαδοπούλου βρήκε την Χέλμβαλ, με την Σουηδή επιθετικό να σκοράρει το δεύτερο προσωπικό της, αλλά και δεύτερο για τον Δικέφαλο, διαμορφώνοντας το 0-2, το οποίο ήταν και τελικό σκορ.

Καστοριά - ΠΑΟΚ 0-2