ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
  • Στρατούδης Ευστράτιος Χρυσοβαλάντης (Έβρου)
  • Τσικλιτάρη Βασιλεία (Πιερίας)
  • Κοτανίδου Δήμητρα (Δράμας)

Σε ένα όμορφο και ανοικτό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Ευκαρπίας ο ΠΑΟΚ Β ήταν ο μεγάλος νικητής απέναντι στη Νίκη Βόλου με σκορ 3-1.

Ο Πάμπλο Γκαρσία και πάλι έδωσε χρόνο συμμετοχής σε πιο νεαρούς ποδοσφαιριστές, βλέποντας την ομάδα του να βγάζει αντίδραση, μετά το γρήγορο γκολ της Νίκης Βόλου μόλις στο 4ο λεπτό με σκόρερ τον Χρήστο Τζιώρα.

Αρχικά ο Δικέφαλος ισοφάρισε με πέναλτι του Δαρέλα στο 35ο λεπτό με το 1-1 να ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ πίεσε αρκετά, έχασε ευκαιρίες και δικαιώθηκε προς το φινάλε του αγώνα με τον Σπυράκο στο 84 να πετυχαίνει το 2-1, ενώ στο φινάλε του αγώνα ο Σπυράκος έκανε το 3-1 βρίσκοντας ανοικτό χώρο στην επίθεση.

Με το τρίποντο αυτό ο ΠΑΟΚ έπιασε τους Βολιώτες στην 5η θέση έχοντας αμφότεροι από 38 βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία): Μπαλωμένος, Κιτσάκης, Μελετίδης, Κωττάς, Μορικέλι, Νινούα, Ουεντραόγκο, Δαρέλας, Σελιμάι (65′ Μπράντονιτς), Χατζηστραβός (75′ Σπυράκος), Γκορντεζιάνι (75′ Πανίδης).

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Μπουργάνης, Αναστασίου, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης (51′ λ.τ Λογαράς), Παναγιωτίδης (46′ Τσουκαλάς), Γαβριηλίδης, Κυριακίδης, Κρητικός (66′ Ολαϊσόλα), Μιράντα, Τζιώρας (82′ Ροχάνο).

Διαιτητής: Στρατούδης (Έβρου)

ΠΑΟΚ Β-Νίκη Βόλου 3-1