Παναγιώτης Καλαϊτζάκης: Στον πιο κρίσιμο αγώνα της καριέρας του ο Καλαϊτζάκης ήταν συγκλονιστικός. Πάτησε παρκέ για 08:13 λεπτά και είχε 5 πόντους και 4 ριμπάουντ, παίζοντας συγκλονιστική άμυνα και όντας καθοριστικός στην εξέλιξη του ματς. Βαθμός: 10

Λούκα Βιλντόζα: Δεν αγωνίστηκε και δεν κρίνεται: Βαθμός: -

Όλεγκ Μπαλτσερόφκσι: Δεν αγωνίστηκε και δεν κρίνεται. Βαθμός:-

Κώστας Σλούκας: Εμφανώς επηρεασμένος από την απουσία του λόγω του τραυματισμού του δε μπόρεσε να πιάσει τα γνωστά το στάνταρ, αλλά στις κρίσιμες στιγμές “διάβασε” σωστά και μοίρασε ακόμα πιο σωστά. Βαθμός: 7

Ιωάννης Παπαπέτρου: Για μία ακόμα φορά ο παράγοντας “Χ” του Παναθηναϊκού. Ο παίκτης που αλλάζει τα πάντα. Ο Έλληνας παίκτης ήταν εξαιρετικός σε άμυνα και επίθεση έχοντας 9 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ, δίνοντας αμέτρητες μάχες. Βαθμός: 8

Τζέριαν Γκραντ: Ο Αμερικανός του “τριφυλλιού”  ήταν ο πλέον κομβικός παίκτης. Ήταν εκείνος που κράτησε τη μπάλα, που οργάνωσε εξαιρετικά και που “εκτέλεσε” όποτε έπρεπε με τον καλύτερο τρόπο. Με 13 πόντους, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ και με καταπληκτική άμυνα έκανε τα πάντα. Βαθμός: 8

Κέντρικ Ναν: Πάτησε παρκέ για 35 λεπτά και έκανε τη διαφορά όταν η μπάλα… έκαιγε. Ο Ναν είχε 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ και έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα από τον καθένα. “Σκότωνε” όποτε το απαιτούσε το παιχνίδι. Βαθμός: 8

Κώστας Αντετοκούνμπο: Ένας ακόμα καθοριστικός παίκτης. Ο Έλληνας σέντερ στα 7 λεπτά που αγωνίστηκε μπορεί να φάνηκε η συνεισφορά του στη στατιστική αλλά ήταν υπερπολύτιμοι και για την ομάδα και για τον Λεσόρ. Βαθμός: 7

Μάριους Γκριγκόνις: Ξεκίνησε καλά στο πρώτο μέρος, αλλά δε μπόρεσε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό στα 17 λεπτά που αγωνίστηκε. Βαθμός:6

Χουάντσο Ερνανγκόμεθ: Ξεκάθαρα επηρεασμένος από την απουσία του το τελευταίο διάστημα ο Ισπανός προσπάθησε να κάνει τη διαφορά στην άμυνα και το κατάφερε. Βαθμός: 6

Ντίνος Μήτογλου: Μακριά από τα στάνταρ του αλλά η ψυχή που έβγαλε στο αμυντικό κομμάτι ήταν απίστευτη. 26 λεπτά, 2 πόντοι 4 ριμπάουντ και πολύ… τρέξιμο. Βαθμός: 6

Η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού: Οι “πράσινοι” τον οδηγούν στην κορυφή