Ο Ντένις Σρέντερ ηγήθηκε για τους Νεοϋορκέζους, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 27 πόντους, 5 ριμπάουντ και 6 ασίστ, έχοντας ως άξιο συμπαραστάτη τον Καμ Τόμας που είχε 28 πόντους, 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Οι Νετς ξεκίνησαν πολύ καλά την αναμέτρηση και έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 27-21, όμως οι Μπουλς απάντησαν στη δεύτερη περίοδο και με επί μέρους 20-31 πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 47-52.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως οι Νετς ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και έκλεισαν το τρίτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 86-85, ενώ συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στη τέταρτη περίοδο, φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 125-108.

Πολύ καλή εμφάνιση για τους Μπουλς πραγματοποίησε ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν που ολοκλήρωσε τον αγώνα έχοντας 31 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ ο Νίκολα Βούτσεβιτς είχε νταμπλ-νταμπλ με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-21, 47-52, 86-85, 125-108