Ο Σέρβος γκαρντ ξεκίνησε στην βασική πεντάδα των Χόρνετς για ακόμη ένα ματς και σε 27 λεπτά συμμετοχής είχε 20 πόντους, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, όντας μαζί με τον Μπράντον Μίλερ (21π., 7ρ), οι μόνοι που το... πάλεψαν.

Οι Μάτζικ στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστικοί αφού προηγήθηκαν με 27-17 στη λήξη της πρώτης περιόδου και έκλεισαν το ημίχρονο έχοντας προβάδισμα 35 πόντων (67-32), καθαρίζοντας τη νίκη από το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έριξαν ρυθμό, όμως οι Χόρνετς το μόνο που κατάφεραν ήταν να ρίξουν την διαφορά στους 20 πόντους, αφού σε κανένα σημείο δεν μπόρεσαν να φανούν απειλητικοί.

Ο Κόουλ Άντονι με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ ήταν ο κορυφαίος για τους Ορλάντο Μάτζικ, με τον Τζέιλεν Σαγκς να ακολουθεί έχοντας 14 πόντους, 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ.