Αναλυτικά η κριτική των παικτριών του Ολυμπιακού:

Άννα - Νίκη Σταμολάμπρου: Έμεινε μακριά από τον συνηθισμένο της εαυτό, ουσιαστικά βοηθώντας τον Ολυμπιακό μόλις για 3-4 λεπτά, στο τέλος της πρώτης περιόδου και στην έναρξη της δεύτερης. Στη συνέχεια χάθηκε στην κακή εμφάνιση των «ερυθρόλευκων», έχοντας 8 πόντους (τους 7 στο πρώτο ημίχρονο). Βαθμός: 6

Εβίνα Σταμάτη: Πάτησε το παρκέ για 19:35 αλλά δεν έδωσε στον Ολυμπιακό το παραμικρό, ούσα διστακτική, σε πολλές φάσεις «μπλοκαρισμένη», τελειώνοντας το παιχνίδι άποντη. Βαθμός: 3

Αΐνα Αγιούσο: Πήρε πολύ χρόνο συμμετοχής από τον Νίκλα στο ματς (33:22), επιφορτισμένη και με τη δημιουργία του Ολυμπιακού, αλλά επιθετικά ήταν κακή με 3/12 σουτ εντός πεδιάς. Βαθμός: 5

Άννα Σπυριδοπούλου: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Ελένη Σύρρα: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Μέγκαν Γκούσταφσον: Για ακόμα μία φορά η κορυφαία του Ολυμπιακού, με το βαρόμετρο των «ερυθρόλευκων» να τα βρίσκει σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, να λύνεται στην επανάληψη και να έχει στο τέλος 20 πόντους και 8 ριμπάουντ. Βαθμός: 8

Ιωάννα Δίελα: Αγωνίστηκε λίγο και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Αγγελική Νικολοπούλου: Ξεχώρισε για τον Ολυμπιακό στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας πρωτοβουλίες στη επίθεση της ομάδας του Πειραιά, έχοντας 11 πόντους με 7/8 βολές, ούσα πρωταγωνίστρια στη μείωση της διαφοράς. Βαθμός: 7

Μαρία Αυτζή: Δεν αγωνίστηκε και δεν μπορεί να κριθεί. Βαθμός: -

Κάιλ - Ανέτ Σοκ: Πρωταγωνίστρια για τον Ολυμπιακό στην τελευταία περίοδο, παίρνοντας σουτ και βοηθώντας την ομάδα της να ρίξει την τεράστια διαφορά. Ολοκλήρωσε το ματς με 16 πόντους και είχε 8 ριμπάουντ. Βαθμός: 8

Η κριτική των παικτριών του Ολυμπιακού: Γκούσταφσον και Σοκ τον έσωσαν από ιστορική ήττα