Με τη νίκη στη 16η αγωνιστική οι «ερυθρόλευκες» διατήρησαν το απόλυτο νικών στη φετινή χρονιά, σε όλες τις διοργανώσεις.

Ο γηπεδούχος ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ, η φιλοξενούμενη μείωσε στο γκολ και έκλεισε με 5-7 τη δεύτερη περίοδο. Το «ερυθρόλευκο» σερί (6-2 η τρίτη περίοδος) δημιούργησε τη διαφορά που διατήρησε ο Ολυμπιακός μέχρι το τέλος.

Η Φωτεινή Τριχά ήταν η πρώτη σκόρερ για την ομάδα του Δημήτρη Κραβαρίτη, που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ίδιο αριθμό με την Τίνα Κοντογιάννη για τις "μελανόλευκες", οι οποίες δεν είχαν στο ρόστερ τους την τραυματία Ιλσε Κούλχαας.

Τα οκτάλεπτα: 5-2, 2-3, 6-2, 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Χυδηριώτη 3, Τριχά 4, Ξενάκη, Σιούτη 1, Πλευρίτου Μαργ. 1, Σάντα 3, Πλευσίτου Βας.2, Τζωρτζακάκη, Μυριοκεφαλιτάκη, Νίγκρο, Δρακωτού, Χριστοδούλου-Άουτ.

ΑΛΙΜΟΣ  ΝΑΣ BETSSON (Πάνος Βέργος): Τζούρκα, Μέγκενς 1, Κοβάτσεβιτς, Ρακιντζή, Μελίνα Καρυπίδου 1, Χαλδαίου, Ασημάκη 2, Βιδάλη, Αφροδίτη Μπιτσάκου , Μαργαρίτα Μπιτσάκου, Ευδοκία Τσιμάρα, Κοντογιάννη 4, Αρχοντάκη, Βασιλεία Καρυπίδου 1, Θεοφανοπούλου.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

- Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί το Σάββατο 30/3 (15.30 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα) με τη συνάντηση ΑΕΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ.

Ολυμπιακός - Άλιμος 16-9