Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα και 20 τέρματα, ο Παναθηναϊκός επικράτησε του ΝΟ Πατρών με 11-9, προσθέτοντας ακόμη τρεις βαθμούς. Κομβικός ο Στίβενσον, ο οποίος με δικά του τέρματα «κλείδωσε» τη νίκη για τους πράσινους.

Στο πρώτο οκτάλεπτο, αν και ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα με τον Σγουρίδη λίγα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη της αναμέτρησης, η ομάδα της Πάτρας βρήκε τις λύσεις και με τον Γουίλσον ανέτρεψε το σκορ, ξεκινώντας με προβάδισμα την δεύτερη περίοδο.

Οι πράσινοι ανέτρεψαν το σκορ, βελτιώνοντας την άμυνα τους, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έμειναν σε απόσταση αναπνοής μειώνοντας πριν το τέλος του ημιχρόνου σε 5-4.

Παρόμοια ήταν η έκβαση του σκορ στο τρίτο οκτάλεπτο, με τους ρόλους ν' αλλάζουν. Η Πάτρα εμφανίστηκε καλύτερη, με τον τερματοφύλακα της, Δημήτρη Καζάκο, να βάζει δύσκολα στους παίκτες του Παναθηναϊκού... απαντώντας σε όλα τα σουτ προς την εστία του.

Η αρχή του τελευταίου οκταλέπτου βρήκε την ομάδα της Πάτρας με προβάδισμα δύο τερμάτων χάρη σε γκολ του Βικάτου (7-9). Εκεί, η ομάδα του Δημήτρη Μάζη πραγματοποίησε ένα σερί τεσσάρων τερμάτων, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 11-9.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 4-2, 2-4, 4-1

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Παπαθεοδοσίου, Κανδανολέων, Ζερβουδάκης, Νικολαΐδης Γ. 2, Στίβενσον 4, Μπραΐμης, Σγουρίδης 2, Χατζηγούλας, Δερμιτζάκης Δ., Αγκόρτσας 2, Αλβέρτης 1, Κρατημένος, Χωματάς, Εγνατιάδης.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Γιώργος Ντόσκας): Καζάκος, Τζώρτζης 1, Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος Β., Γεωργαράς 3, Παπαχριστόπουλος, Παπαδόγκωνας, Πασσάς, Ανδρικόπουλος, Λαμπάτος, Βικάτος 2, Γαβαλάς Ι., Βυθούλκας, Γουίλσον 3, Μπετχαβάς.