Ιδανικά πρόβα τζενεράλε ενόψει του ματς με την Ίντερ για το Champions League για την βασίλισσα. Η Ρεάλ Μαδρίτης για πρώτη φορά μέσα στην σεζόν είχε ένα… ήσυχο 90λεπτο, αφού με το 4-1 επί της Ουέσκα συνδύασε την ουσία με το θέαμα.

Ο Εντέν Αζάρ υπενθύμισε την ύπαρξη του. Ο Βέλγος μεσοεπιθετικός που ξεκίνησε για πρώτη φορά φέτος στο αρχικό σχήμα είχε κέφια και με εκπληκτικό τρόπο άνοιξε το σκορ (40’, 1-0), με το πρώτο του γκολ με τα λευκά έπειτα από 392 άγονες ημέρες!

Πριν καν η Ουέσκα καταλάβει τι την βρήκε, έφαγε και το δεύτερο, όταν ο Καρίμ Μπενζεμά στόπαρε υπέροχα την μπάλα μετά από σέντρα του Λούκας Βάθκεθ και δεν άφησε περιθώρια στον τερματοφύλακα για το 2-0 (45’).

Ο Γάλλος που είναι φέτος μία ομάδα μόνος του, με σέντρα ακριβείας δημιούργησε το τρίτο γκολ που ήρθε με διαγώνιο σουτ του Φέντε Βαλβέρδε (54’), με τον Ζινεντίν Ζιντάν να δείχνει με τις αλλαγές του ότι πάμε για παύση πυρός.

Η Ουέσκα βρήκε τον τρόπο να μειώσει με τον Φερέιρο (75’), όμως η τελευταία λέξη ανήκε πάλι στον Καρίμ Μπενζεμά, ο οποίος ολοκλήρωσε το 4-1 (90’), στην πιο γεμάτη εμφάνιση της Ρεάλ Μαδρίτης τη φετινή περίοδο.

Ρεάλ Μαδρίτης - Ουέσκα 4-1 (vid)