Με γκολάρες από Γιαννακά, Γκούνη και Τζούρτζεβιτς, ο ΠΑΟΚ νίκησε στους Νέους Επιβάτες τον Αστέρα Τρίπολης και πανηγύρισε αήττητο το 19ο πρωτάθλημά του, το οποίο φυσικά συνοδεύει και την κατάκτηση του κυπέλλου, σε ένα σπουδαίο νταμπλ!

Για την τελευταία αγωνιστική της Women's Football League, ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 3-0 και πανηγύρισε το 19ο πρωτάθλημά του, το οποίο μάλιστα είναι και αήττητο.

O ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μετά από χαμένες ευκαιρίες με Χαλατσογιάννη, Χέλμβαλ και Παπαδοπούλου, ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με την Γιαννακά, η οποία πέρασε μέσα στην περιοχή με ωραία τρίπλα και κάνοντας ένα εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 1-0 για τις ασπρόμαυρες.

Το σύνολο του Θαλή Θεοδωρίδη δεν σταμάτησε εκεί, καθώς ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου μέρους η Γκούνη πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ με μακρινό σουτ, κάνοντας το 2-0, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, ο ΠΑΟΚ είχε δύο σημαντικές στιγμές με την Χέλμβαλ, με το... κερασάκι στην τούρτα να μπαίνει από την Τζούρτζεβιτς στο φινάλε του αγώνα, η οποία με ένα εκπληκτικό σόλο και τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό 3-0 της αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 3-0