Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ στο γήπεδο της Τούμπας, με τους Θεσσαλονικείς να αιφνιδιάζουν με το «καλησπέρα» τους φιλοξενούμενους. Από το ξεκίνημα του ματς, ο Γιάννης Κωνσταντέλιας έδειξε πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Μπράντον ελευθέρωσε στ' αριστερά για τον Μπάμπα, ο οποίος γύρισε την μπάλα στην περιοχή, με τον «Ντέλια» να απλώνει το πόδι του και να πλασάρει με τη μία για το 1-0. Ένα γκολ από τα... αποδυτήρια, το οποίο πετυχαίνει για πρώτη φορά φέτος ο Δικέφαλος του Βορρά σε εντός έδρας παιχνίδι πρωταθλήματος.

Για την ακρίβεια, ο 21χρονος άσος πέτυχε κάτι το οποίο δεν έχει ξανασυμβεί φέτος, δεδομένου πως ήταν η πρώτη φορά κατά την διάρκεια της σεζόν, στην οποία οι ασπρόμαυροι βάζουν τη μπάλα στα δίχτυα στο πρώτο 15λεπτο στο γήπεδο της Τούμπας!

ΠΑΟΚ: Για πρώτη φορά φέτος, γκολ από τα... αποδυτήρια της Τούμπας