Στάνκοβιτς    7

Θεατής σχεδόν σε όλο το ματς, δεν χρειάστηκε να επέμβει.

Σιντιμπέ    7

Δεν έβγαλε τη δημιουργικότητα του Πήλιου, ωστόσο ήταν αρκετά καλός, ενώ είχε και μία τελική στην εστία στο β' μέρος. Όσο για τα αμυντικά του καθήκοντα, δεν αντιμετώπισε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Κάλενς    7

Σταθερότατος αμυντικά, τη στιγμή που με τις μπαλιές του προσπαθούσε να ανοίξει το πλάτος της επίθεσης της ΑΕΚ.

Χατζισαφί    7

Έπαιξε ως στόπερ και δεν είχε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Κάνει τρομερή μπαλιά στο 1-0 της ΑΕΚ βρίσκοντας στην επαφή κατεύθυνσης τον Ελίασον.

Πήλιος    8

Εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, με ανεβάσματα και συμμετοχή στο δημιουργικό παιχνίδι της ΑΕΚ. Εξίσου καλός και στο β' με ανεβάσματα, τελική και καλή «χημεία» με τον Γκατσίνοβιτς.

Γιόνσον    7

Όποτε χρειάστηκε βοήθησε στο α' μέρος στις γρήγορες ανακτήσεις μπάλας. Έκανε αρκετά κλεψίματα, ενώ δεν είναι τυχαίο πως είχε τις περισσότερες ενέργειες στο πρώτο 45λεπτο και δη 51. Στο β' έκανε και πάλι τη «βρώμικη δουλειά» και στο 70' έδωσε τη θέση του στον Λιούμπιτσιτς.

Πινέδα    8

Πολύ καλός ο Μεξικανός με 17 πάσες στην επίθεση μόνο στο πρώτο 45λεπτο. Τόσο όσο καλός στο β' μέρος, πήραμε μία γεύση ως δίδυμο στη μεσαία γραμμή με τον Λιούμπιτσιτς.

Ελίασον    8

Εξαιρετικό «πάρε-βάλε» στο 1-0, ενώ είχε και ενέργειες για να βρει γκολ. Γεμάτο ματς από τον Σουηδό που στο 77' έδωσε τη θέση του στον Γαλανόπουλο.

Γκατσίνοβιτς    9

Έκανε τρομερή εμφάνιση στο α' μέρος και του έλειψε μόνο το γκολ. Στο β' ήταν ο πλέον ορεξάτος, είχε μία ενέργεια για να σκοράρει και στο 70' έδωσε τη θέση του στον Πισάρο.

Τσούμπερ   7

Σε ακόμη ένα ματς ήταν πολύ καλός. Με δική του μπαλιά-τρύπα η ΑΕΚ κέρδισε το πέναλτι-αποβολή, ενώ είχε και μία-δύο ενέργειες για να σκοράρει. Έδωσε τη θέση στο 70' στον Σέρχιο Αραούχο.

Λιβάι Γκαρσία    9

Είναι on fire και το απέδειξε... Δεν τον πήρε από κάτω μετά το χαμένο πέναλτι του 7' και σκόραρε δις στο 19' και στο 24' έχοντας συνολικά 8 τελικές στα πρώτα 45 λεπτά! Στο β' κυνηγήσε το χατ-τρικ, αλλά ο Αναγνωστόπουλος του το στέρησε. Αντικαταστάθηκε στο 70' από τον Άμραμπατ.

Μπήκαν μετά το 70' και δεν μπορούν να αξιολογηθούν οι Αραούχο, Πισάρο, Γαλανόπουλος, Λιούμπιτσιτς και Άμραμπατ. Βέβαια απ' αυτούς που μπήκαν, ξεχώρισαν σαφέστατα ο Άμραμπατ που είχε τρομερή ενέργεια και είχε την ασίστ στο 3-0. Και βέβαια ο Κροάτης μέσος που στο πρώτο του ματς με κόσμο στη Νέα Φιλαδέλφεια κατάφερε να σκοράρει.

Κριτική ΑΕΚ: Ο «καυτός» Γκαρσία, ο σούπερ «Γκάτσι» και οι εξαιρετικοί Ελίασον, Πινέδα και Πήλιος