Οι Bianconeri ήξεραν ότι με νίκη στο Via del Mare θα προσπεράσουν την Ίντερ, που βρίσκεται στην Σαουδική Αραβία για το Supercoppa, και αν και στο ημίχρονο ήταν «ήσυχοι» στην επανάληψη τα κατάφεραν. Με το 0-3 η Μεγάλη Κυρία πήγε στο +1 από τους Nerazzurri με τους οποίους κοντράρεται στο πλαίσιο της Serie A σε δύο εβδομάδες και είναι εύκολα κατανοητό ότι η «μάχη» έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από ποτέ.

Οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στο γκολ στο 10’ με την κεφαλιά του ΜακΚένι αλλά ο Κρστόβιτς κατάφερε να απομακρύνει πάνω στη γραμμή και δύο λεπτά μετά ήταν η σειρά του Κόστιτς να προσπαθήσει με σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ μετά το σουτ του. Αυτές ήταν οι φάσεις που ξεχώρισαν στο πρώτο μέρος, διάστημα στο οποίο η Γιούβε είχε κατοχή αλλά δεν απείλησε σοβαρά. Στην επανάληψη όμως, όλα ήταν αλλιώς.

Στο 52′ ο Βλάχοβιτς αστόχησε για λίγο με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Κόστιτς, αλλά στα επόμενα λεπτά έγινε ο απόλυτος πρωταγωνιστής. Στο 59′ ο Σέρβος με σκαστό σουτ μετά τη σέντρα του Καμπιάζο έκανε το 0-1 και στο 68′ ήταν εκεί που έπρεπε, μετά την κεφαλιά του ΜακΚένι, για να γράψει το 0-2 από κοντά. Στο 85' ο Μπρέμερ διαμόρφωσε το τελικό 0-3 μετά το φάουλ Ίλινγκ-Τζούνιορ βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα.

Λέτσε - Γιουβέντους 0-3