Ο πορτιέρο της ΑΕΚ Τσίτσαν Στάνκοβιτς δήλωσε στην κάμερα της Cosmote.

«Είναι καταπληκτικό συναίσθημα να μπορείς να φεύγεις νικητής από ένα πολύ δύσκολο γήπεδο απέναντι σε ένα  πολύ καλό αντίπαλο, νομίζω ότι είχαμε ένα πολύ καλό ημίχρονο αν εξαιρέσουμε τα πέντε τελευταία λεπτά όπου δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να ξαναμπεί στο παιχνίδι ενώ θα μπορούσαμε να σκοράρουμε ακόμη 1-2 γκολ από την πλευρά μας.

Δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να μπορέσει να διεκδικήσει να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Θα πρέπει να μάθουμε από αυτό αυτή την έλλειψη συγκέντρωσης στα πέντε λεπτά, να δουλέψουμε ώστε να μην δίνουμε την ευκαιρία στον αντίπαλο».

Για το μέταλλο που εμφάνισε η ΑΕΚ: «Το σημερινό είναι ένα από τα ματς που έπρεπε να νικήσουμε στη μάχη για τον τίτλο. Θα αντιμετωπίσουμε τον συγκεκριμένο αντίπαλο άλλες δύο φορές, ήταν ένα παιχνίδι όπως τα υπόλοιπα».

Στάνκοβιτς: «Δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να μπορέσει να διεκδικήσει κάτι…»