Δείτε αναλυτικά την ατομική κριτική των παικτών του Τριφυλλιού:

Γιούρι Λοντίγκιν    7
Σταθερότατος ο Ελληνορώσος πορτιέρο. Δεν χρειάστηκε να κάνει τη μεγάλη επέμβαση, αλλά ενέπνεε σιγουριά στις κινήσεις του και τη μοναδική φορά που έχασε την μπάλα σε μία έξοδο και κινδύνευσε η ομάδα του, του έγινε καθαρό επιθετικό φάουλ που δεν δόθηκε.

Γιάννης Κώτσιρας    7
Σοβαρός στα ανασταλτικά του καθήκοντα, δεν άφησε τον Κόμπα να φανεί ιδιαίτερα. Έκανε τις συνήθεις προωθήσεις, χωρίς πάντως να γίνει ιδιαίτερο “παιχνίδι” από την πλευρά του.

Μπαρτ Σένκεφελντ    7
Επιστροφή στις καλές εμφανίσεις για τον Ολλανδό στόπερ. Παρότι ο Βόλος πίεζε ψηλά, ο Σένκεφελντ κράτησε την άμυνα του Παναθηναϊκού και δεν άφησε τους επιθετικούς των γηπεδούχων να τελειώσουν φάσεις.

Γουίλιαν Αράο    8
Σε καλή μέρα γενικά η αμυντική τετράδα του Τριφυλλιού, αλλά εκείνος που ξεχώρισε ήταν ο Αράο. Όχι μόνο για το γκολ που πέτυχε (0-2), φέρνοντας τους Πράσινους αγκαλιά με το διπλό, αλλά και για την συνολική πληθωρική παρουσία του.

Φίλιπ Μλαντένοβιτς    7
Ορεξάτος ο Σλοβένος αριστερός μπακ. Φάνηκε πολύ φρέσκος (επιστρέφοντας από τιμωρία), με συνεχή ανεβάσματα και δίχως προβλήματα ανασταλτικά. Θα μπορούσε να χριστεί και σκόρερ.

Τόνι Βιλένα    7
Σοβαρή εμφάνιση από τον Ολλανδό μέσο. Όσο περνούσε η ώρα μάλιστα ανέβαζε την απόδοσή του, αφού κι εκείνος δυσκολεύτηκε αρχικά από την πίεση των γηπεδούχων. Στο β' ήλεγξε απόλυτα τον χώρο ευθύνης του.

Ρούμπεν Πέρεθ    6
Αντιμετώπισε κάποια προβλήματα, κάνοντας μερικά εύκολα λάθη, που όμως δεν στοίχισαν.  Δεν ήταν κακός πάντως ο Ισπανός χαφ, που αντικαταστάθηκε με τη συμπλήρωση μίας ώρας από τον Ζέκα.

Μπερνάρ    7
Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν τόσο καλός ο Βραζιλιάνος και δεν του βγήκαν αυτά που είχε στο μυαλό του. Στην επανάληψη όμως ανέβασε -κι εκείνος- την απόδοσή του, είχε κι ένα εξαιρετικό στημένο, που μετατράπηκε σε ασίστ για το 0-2.

Σεμπάστιαν Παλάσιος    6
Είχε πάλι διάθεση, όπως στο Περιστέρι, βρισκόταν μέσα στις φάσεις, αλλά είναι να απορείς με το πώς έχασε το... άχαστο στο πρώτο μέρος, σε κενό τέρμα από τα δύο μέτρα.

Φώτης Ιωαννίδης    8
Πληθωρικός ο διεθνής στράικερ, ταλαιπώρησε αφάνταστα τους προσωπικούς αντιπάλους του και ιδιαίτερα τον Καλογερόπουλο. Μπορεί να μην σκόραρε, αλλά έβγαλε μία απίθανη ασίστ για το 0-1 του Γερεμέγεφ.

Ντάνιελ Μαντσίνι    7
Θετική εμφάνιση από τον Αργεντινό εξτρέμ. Παρότι μάλιστα αγωνιζόταν από το πρώτο ημίχρονο με ενοχλήσεις, δεν έδειξε να επηρεάζεται και δημιούργησε προϋποθέσεις στα αντίπαλα καρέ.

ΑΛΛΑΓΕΣ

Κάρλος Ζέκα  6
Μπήκε στο 61' στο παιχνίδι αντικαθιστώντας τον Πέρεθ και ήταν θετικός. Έτρεξε, κάλυψε χώρους, δεν έκανε λάθη.

Αλεξάντερ Γερεμέγεφ    9
Τι να πεις για έναν επιθετικό, που μπαίνει στο 0-0 στο 62' και στο 64' ανοίγει το σκορ, ενώ στο δεκάλεπτο βάζει και δεύτερο γκολ; Έφτασε τα 4 γκολ σε 3 εμφανίσεις και μόλις... 39 λεπτά! Άγγιξε δε και το χατ τρικ, που δικαιωματικά θα του έδινε το 10άρι.

Λάζλο Κλαϊνχέισλερ    6
Αντικατέστησε τον Μπερνάρ στο 74' παίρνοντας δεύτερο σερί ματς μετά το Περιστέρι. Δεν μπορεί να του προσάψει κανείς τίποτα αρνητικό, προσπάθησε, είχε διάθεση να βγάλει την μπάλα μπροστά.