Βλαχοδήμος    7

Στη φάση του γκολ ήταν τέτοια η τροχιά της μπάλας που δεν μπορούσε να κάνει κάτι. Στο 32' υπήρχε μία ασυνεννοησία με τον Χατζηδιάκο που η Εθνική δεν πλήρωσε. Ωστόσο νωρίτερα έχει 2-3 απίστευτες επεμβάσεις. Στο β' δεν μπορούσε να κάνει κάτι στην σουτάρα του Φοφανά για να αποσοβήσει το 2-2.

Ρότα    7

Περιορίστηκε στα αμυντικά του καθήκοντα και πήγε αρκετά καλά στο πρώτο 45λεπτο. Εξίσου καλός και σταθερός στο β'. Έδωσε τη θέση του στο 85' στον Σάλιακα. Καλό ματς από τον μπακ της ΑΕΚ ακόμη και με τον Μπαπέ ως αντίπαλο.

Ρέτσος    7

Καλό α' ημίχρονο από τον στόπερ του Ολυμπιακού με σωστές τοποθετήσεις. Στο β' ήταν σταθερός, με σωστές τοποθετήσεις και γρήγορες αντιδράσεις.

Μαυροπάνος    7

Αρκετά σταθερός αμυντικά και καλός στον αέρα. Με την μπάλα κάτω είχε τα «θέματά» του, αλλά και πάλι δεν μπορείς να του πεις κάτι. Γενικώς καλό ματς από τον στόπερ της Γουέστ Χαμ.

Χατζηδιάκος    7

Έχει το λάθος στο δοκάρι του Γκριεζμάν στο 33'. Στο γκολ αδράνησε, όπως όλη η άμυνα. Στο β' ήταν καλός με σωστές τοποθετήσεις και γρήγορες αντιδράσεις. Καλό ματς από τον αμυντικό της Κάλιαρι.

Γιαννούλης    8

Φέρει ευθύνη στο 0-1 των Γάλλων. Έχει μείνει πίσω στη no look πάσα του Ζιρού στον Κόλο Μουανί. Αλλά και πάλι μιλάμε για top class παίκτες και ομάδα. Σε γενικές γραμμές έκανε αρκετά καλό ημίχρονο. Στο β' έκανε εξαιρετικό ματς τόσο αμυντικά όσο και δημιουργικά, καθώς πιστώνεται, βέβαια, τη σπουδαία ενέργεια στο 2-1. Το μισό γκολ είναι δικό του. Και εν τέλει είναι εκ των κορυφαίων.

Μπουχαλάκης    8

Πολύ καλό πρώτο 45λεπτο από τον αμυντικό χαφ της Χέρτα. Σωστές τοποθετήσεις και καλές προωθητικές μεταβιβάσεις. Στο β' κάνει ματσάρα. Έχει συμμετοχή τόσο στο 1-1 όσο και στο 2-1 της Εθνικής. Εξαιρετικό ματς από τον έμπειρο μέσο και δικαίως εκ των κορυφαίων.

Γαλανόπουλος    7

Έτρεξε πολύ στο κέντρο. Προσπάθησε κυρίως να καλύψει χώρους και τα κατάφερε εξαιρετικά. Εξαιρετικός στο β' με πολύ τρέξιμο ανασταλτικά. Στο 67' έδωσε τη θέση του στον Αλεξανδρόπουλο όντας κουρασμένος και έχοντας μείνει από δυνάμεις.

Μασούρας    8

Αρκετό τρέξιμο από τον άσο του Ολυμπιακού. Προσπάθησε κυρίως στο τρανζίσιον. Είχε μία-δύο φάσεις, όπου και με τη συμμετοχή του, όπου η Ελλάδα θα μπορούσε να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για να απειλήσει. Το 1-1 είναι αποτέλεσμα της επιμονής του άσου του Ολυμπιακού. Στο 77' έδωσε τη θέση του στον Ζέκα. Εξαιρετικό ματς από τον άσο του Ολυμπιακού.

Μπακασέτας    8

Έπαιξε δεκάρι και δεν φάνηκε αρκετά στο πρώτο μέρος. Βέβαια για να τα λέμε όλα, η μπάλα δεν έφθασε και πολλές φορές στο αντίπαλο μισό. Και στο β' αρκεί στον αρχηγό μία στιγμή για να κάνει αίσθηση. Και αναφερόμαστε φυσικά στην γκολάρα που σημείωσε, με την οποία η Εθνική κατάφερε να ισοφαρίσει. Γεμάτο ματς από τον αρχηγό που στο 85' έδωσε τη θέση του στον «Ντέλια» που παίρνει το «8άρι» και λόγω της γκολάρας που σημείωσε.

Ιωαννίδης    9

Στο πρώτο 45λεπτο έτρεξε πολύ, έδωσε μάχες. Προς το τέλος του ημιχρόνου στη φάση των «δύο με δύο», όπου ήταν με τον Μασούρα θα μπορούσε να κάνει καλύτερη επιλογή. Όπως και να 'χει έκανε καλό 45λεπτο. Στο 52' έκανε, ενδεχομένως, λανθασμένη επιλογή. Προτίμησε να εκτελέσει και όχι να σεντράρει. Εν συνεχεία, όμως, πήρε το αίμα του πίσω. Συμμετέχει ενεργά στο 1-1 της Εθνικής. Και στο 61' έκτελεσε με τη μία εκμεταλλευόμενος τη μαγική ενέργεια του Γιαννούλη. Στο 77' έχοντας ξοδέψει όλες τις δυνάμεις του, έδωσε τη θέση του στον Παυλίδη.