Μεγάλο διπλό για την Athens Kallithea στην έδρα της Ηλιούπολης (1-2) στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Super League 2 και έτσι βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας και στο -4 από τα Χανιά

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη μπήκε καλά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Γιάννη Λουκίνα. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μπαρμπόσα στο 53΄, ενώ στο 83' ο Λουκίνας σκόραρε ξανά και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Ηλιούπολη (Παντέλης): Περιστερίδης, Μπαρμπόσα, Φουρλάνος, Ντέντλερ, Ασίγκμπα, Γκοτσούλιας, Παντελίδης, Ράντοβατς, Φρίμπονγκ, Ράμος, Βασιλούδης.

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μανθάτης, Ρομαό, Μεχίας, Μπουλούλης, Ματίγια, Μουστακόπουλος, Κυνηγόπουλος, Ντεμέτριους, Τσιντώνης, Λουκίνας.

Την ίδια ώρα, Παναχαϊκή και Ιωνικός ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στην Πάτρα. Ο Αμπιόλα Ντάουντα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους Νικαιώτες στο 21ο λεπτό,  με τον Χριστόπουλο να ισοφαρίζει στο τελικό 1-1 στο 54΄.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Τόσκα (87′ Μαρτίνεζ), Καραγιάννης, Κυρσανίδης (46′ Παραστατίδης), Γκαντσιέρ, Νάστος, Μπαρέτ, Λοτέν (87′ Μούλντερ), Μασούρας, Χριστόπουλος (78′ Ντε Ολιβέιρα), Σέντρικ (61′ Αποστολόπουλος).

Ιωνικός (Σίμος): Αγριμάκης (71′ λ.τ Χριστοδουλής), Τασούλης (90+2′ Λινάρδος), Ντε Βινσέντι, Οικονομίδης, Ντάουντα, Γιακουμάκης (68′ Γκαντάφσκι), Σερπέζης (80′ Σίλβα), Σόουζα, Τζανακάκης (80′ Γκοράνοφ), Ζαχάβι, Σαλαζάρ.