Η βαριά ήττα των Γερμανών και μάλιστα εντός έδρας αναμένεται να δρομολογήσει εξελίξεις στον πάγκο της «Μάνσαφτ», αφού τα γερμανικά ΜΜΕ παρουσιάζουν αβέβαιο το μέλλον του Χάνσι Φλικ στον πάγκο της Γερμανίας.

Το ματς είχε τρελό ρυθμό από το ξεκίνημά του με την Ιαπωνία να ανοίγει το σκορ με τον Ίτο στο 11ο λεπτό και την Γερμανία να ισοφαρίζει με τον Σανέ στο 19', όμως οι Ιάπωνες πήραν και πάλι το προβάδισμα με τον Ουέντα στο 22'.

Η Γερμανία παρουσίασε κάκιστη εικόνα στον αγωνιστικό χώρο και οι Ιάπωνες «χτύπησαν» στα τελευταία λεπτά του ματς με ακόμη δύο γκολ, αφού στο 90' ο Ασάνο και στο 90+2' ο Τανάκα διαμόρφωσαν το τελικό 1-4!

Πλέον στην Γερμανία περιμένουν να δρομολογηθούν εξελίξεις με τον Χάνσι Φλικ, αφού οι ιθύνοντες της γερμανικής ομοσπονδίας, θα συνεδριάσουν για το μέλλον του...

Ηχηρή σφαλιάρα της Ιαπωνίας στην Γερμανία με «τεσσάρα» στο Βόλφσμπουργκ!