Η Θέλτα μπήκε με το «μαχαίρι στα δόντια» και μόλις στο 6ο λεπτό ο Λάρσεν έβαλε τους φιλοξενούμενους σε θέση οδηγού, όμως η απάντηση της Μπέτις ήταν άμεση αφού ο Χουάνμι στο 9ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1.

Οι γηπεδούχοι, μάλιστα στο 23' έκαναν την ανατροπή με τον Κανάλες να «γράφει» το 2-1 για την Μπέτις, όμως η Θέλτα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη στο πρώτο ημίχρονο με τον Βέιγκα στο 42' να ισοφαρίζει σε 2-2!

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Βέιγκα να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 56' δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην Θέλτα, «γράφοντας» το 2-3.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Αϊντού στο 69' να διαμορφώνει το 2-4 υπέρ της Θέλτα, όμως στο 84' ο Φεκίρ έβαλε ξανά στο παιχνίδι την Μπέτις μειώνοντας σε 3-4.

Η αναμέτρηση δεν θα μπορούσε πέρα από γκολ να μην έχει και αποβολή, με τον Φιλίπε στο 94' να αφήνει την Μπέτις με παίκτη λιγότερο αντικρίζοντας απευθείας κόκκινη.