Ο Ολυμπιακός Β’, στον απόηχο της αποχώρησης στο ημίχρονο του αγώνα με την Καλλιθέα, νίκησε με 1-0 την Προοδευτική, για την 8η αγωνιστική του β’ ομίλου της Super League 2.

Οι «ερυθρόλευκοι» απέναντι στους «βυσσινί» του Αντώνη Νικοπολίδη, έδωσαν συνέχεια στο τρίποντο επί του ΠΑΟ Ρούφ που είχε προηγηθεί.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 28ο λεπτό ο Χρυσόπουλος με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Κωστή, ενώ ο δημιουργός του πρώτου τέρματος είχε δοκάρι στο 56ο λεπτό μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η ομάδα του Κορυδαλλού γνώρισε την τέταρτη ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια στα οποία έχερι νικήσει μόνο τον Ηρόδοτο.

Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών), Βοηθοί: Μητροφάνης (Αθηνών), Γεωργακόπουλος (Πειραιά), 4ος: Τζαμουτζαντώνης (Χίου).

Κίτρινες: Μαυρουδής - Αλεξίου, Πάβλας, Αγγελόπουλος.

Ολυμπιακός Β (Οκκάς): Παπαδούδης, Λάιντνερ, Μπα (61′ Καράκουτης), Καλογερόπουλος, Νταμπό, Μαυρουδής, Μαρίνος, Βοΐλης, Κατσουλίδης, Κωστή, Χρυσόπουλος.

Προοδευτική (Νικοπολίδης): Καραργύρης, Αλεξίου, Ποτουρίδης, Φαζός, Πάβλας, Τζανουλίνος (53′ Σινγκ), Αγγελόπουλος, Μεγαρίτης, Ευθυμίου, Λαζαρίδης (53′ Γιόβιτς), Γιαννιτσάνης.