Η Κ19 της ΑΕΚ μπήκε δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Παναγιώτη Γεωργέα, καθώς η δική του κοντινή κεφαλιά κόντραρε σε πόδι αμυντικού, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και επέστρεψε στον σκόρερ, που έκανε το 1-0.

Στο 63' η Ένωση είχε δοκάρι με τον Γιάννη Πιτιλάκο, αλλά ο ΠΑΟΚ είπε την τελευταία του λέξη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και μέσα σε ένα δίλεπτο, άλλαξε όλο το παιχνίδι. Στο 83', μετά από ασίστ του Τσίκου, ο Γκιτέρσος ισοφάρισε σε 1-1 και στο επόμενο λεπτό, μετά από ωραία ενέργεια του Σνάουτσνερ, ο Γκιτέρσος και πάλι έκανε το 1-2, με τον Δικέφαλο να παίρνει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Ένα αποτέλεσμα που τον φέρνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Αγγελόπουλος, Σβίγκος (78' Χατζηνικολάου) Κοσίδης, Βαλκάνης, Γιαννούλης, Μαρούτσης, Κυρσανίδης (78' Λέλεκας) Πιτιλάκος (64' Μούτσα) Γεωργέας Α. (64' Κοντάκης) Γεωργέας Π, Γκολφίνος (57' Κοντορουχάς).

ΠΑΟΚ (Στέλιος Μαλεζάς): Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Φίλων, Πασαχίδης, Τσίκος, Αδάμ (67′Αθανασίου), Καλόγηρος, Γκιτέρσος, Γκούμας (67′ Ιμπραήμ), Μάρτος (67′ Σνάουτσνερ) .

ΠΑΟΚ: Νίκη της Κ19 επί της ΑΕΚ με ανατροπή!