Η Μερκεζεφέντι του Νίκου Ρογκαβόπουλου πήγαινε για μία εύκολη νίκη κόντρα στην Νταρουσάφακα αλλά τελικά χρειάστηκε παράταση για να τα καταφέρει. Νίκησε στο έξτρα πεντάλεπτο με 97-94 με τον Ελληνα γκαρντ να τελειώνει το ματς με 22 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Αϊμπέρκ Ολμάζ με 24 πόντους και μεγάλα σουτ και σπουδαίος ο πρώην σέντερ της Φενέρ, Τζόνι Χάμιλτον, με 19 πόντους.

Η Μερκεζεφέντι προηγήθηκε με 19 πόντους, αλλά στο τέλος της σαρανταλέπτου κόντεψε να την πατήσει. Ο Γιεμπόα της Νταρουσάφακα με το σκορ στο 81-79 υπέρ της Μερκεζεφέντι σούταρε, ευστόχησε και για ελάχιστα εκατοστά το σουτ του δεν ήταν τρίποντο. Ετσι ισοφάρισε, το ματς πήγε στη παράταση και εκεί η ομάδα του Ρογκαβόπουλου τα κατάφερε.