H ελληνική ομάδα είχε ένα καταπληκτικό α’ ημίχρονο στο οποίο προηγήθηκε 10-8 στο 27’ και 10-9 στο 30’ και ένα πάρα πολύ κακό β’ ημίχρονο, στο οποίο σκόραρε μόλις 3 φορές, ενώ δέχθηκε 15 τέρματα.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα πρέπει να περιμένει τα αποτελέσματα και στους άλλους ομίλους και φυσικά το ματς με τη Ρουμανία την Κυριακή (19:00).

στην πόλη Μπουζάου για να μάθει αν θα πάρει το ένα από τα τέσσερα εισιτήρια των 3ων καλύτερων ομάδων, στη διαφορά τερμάτων.

ΕΛΛΑΔΑ- ΚΡΟΑΤΙΑ 13-24

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 5-7, 6-7, 8-7, 10-9 (ημχ), 11-12, 11-15, 12-16, 13-19, 13-23, 13-24

ΕΛΛΑΔΑ (Δανήλος): Μ. Κεπεσίδου 1, Χατζηπαρασίδου 3, Ζενέλι, Αμβροσιάδου, Ζυγούρα 4, Κουκμίση, Σαμολαδά, Τσικνάκη, Ν. Κεπεσίδου, Ανδρίτσου 1, Σεβδίλη, Κερλίδη 3, Στουγιαννίδου, Αργυροπούλου, Κωστοπούλου, Καραμάνου 1.

ΚΡΟΑΤΙΑ (Ομπρβαν): Μπέσεν, Π. Πόσαβετς 2, Σένβαλντ, Σ. Πόσαβετς 3, Μιτσίγεβιτς 2, Μιλοσάβλιεβιτς 1, Καλάους, Γέζιτς 5, Πάβλοβιτς, Μπούριτς 2, Μπρκιτς, Σιμάρα 3, Μάμιτς 3, Μπίρτιτς 2, Πρκάτσιν 1, Πίγεβιτς.
Διαιτητές: Σίρμπου- Σέρντιους (Κροατία), Παρατηρητής: Μεταλάρι (Βόρεια Μακεδονία), Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/3-3/4