Κουέστα 8: Σταθερός όπου χρειάστηκε στο πρώτο μέρος. Με τις περισσότερες προσπάθειες του Παναθηναϊκού να καταλήγουν είτε πάνω του, είτε να μην βρίσκουν στόχο. Τα ίδια και στην επανάληψη. Με τον Ισπανό να κατεβάζει ρολά και να κρατα το μηδέν.

Οντουμπάτζο 8: Πολλές βοήθειες από τα δεξιά, αρκετά εκφραστικός και στο κομμάτι της επίθεσης, συνεργαζόμενος με τον Σουλεϊμάνοφ.

Μοντόγια 8: Βελτιωμένος συγκριτικά με τα προηγούμενα παιχνίδια. Χωρίς προβλήματα απέναντι σε Λημνιό και Κώτσιρα. Από τους κορυφαίους του Άρη στο β μέρος.

Μπράμπετς 8: Κολώνα μαζί με τον Φαμπιάνο στην άμυνα. Σωστές τοποθετήσεις και κανένα πρόβλημα απέναντι στην επιθετική γραμμή του Παναθηναϊκού.

Φαμπιάνο8 : Έκοβε, έραβε και μοίραζε για τον Άρη. Εκ των κορυφαίων του γηπέδου για ακόμη μια φορά.

Ζουλ 7: Τίμιος και ορεξάτος, σε ακόμη ένα παιχνίδι. Πήγαινε με πάθος σε κάθε μονομαχία και εμφανίστηκε για ακόμη ένα παιχνίδι βελτιωμένος.

Νταρίντα 7: Πολλά τρεξίματα και αθόρυβη δουλειά για το "μηχανάκι" του Άρη. Ακούραστος και στο β μέρος σε ρόλο βοηθού για την άμυνα.

Μανού Γκαρθία 8: Μαέστρος για το κέντρο. Ασίστ για τον Ζαμόρα στο γκολ του πρώτου ημιχρόνου. Αντικαταστάθηκε νωρίς στο β μέρος.

Σαβέριο 7: Δεν έπιασε τρομερή απόδοση, είχε τις μεταπτώσεις του στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο. Αντικαταστάθηκε νωρίς στο β μέρος.

Σουλεϊμάνοφ 8: Αρκετά δραστήριος στο πρώτο μέρος. Από το δικό του πόδι ξεκινάει η φάση του γκολ στο 2ο λεπτό.

Ζαμόρα 8: Επάξια αντικατέστησε στην κορυφή της επίθεσης τον Λορέν Μορόν. Θα μπορούσε να σκοράρει και για το 0-2 πριν την ανάπαυλα, όταν έξυπνα έκλεψε την μπάλα από τον Ντραγκόφσκι. Το πλασέ του όμως βρήκε στην άμυνα του Παναθηναϊκού.

Tζούρασεκ: Πολύ τρέξιμο με την είσοδο του. Σωστές επιλογές στο τρανζίσιον. Ρόουζ: Σταθερός στην άμυνα. βοήθησε αρκετά στο ανασταλτικό κομμάτι.  Μορόν: Λίγες βοήθειες απο τους συμπαίκτες του στην επίθεση. Κράτησε μπάλες και βοήθησε στην ανάπτυξη του Άρη. Ντουκουρέ: Φρέσκαρε στα χαφ με την είσοδο του, αναπληρώνοντας επάξια το κενό του Ζουλ.

Κριτική παικτών Άρη: Ζαμόρα «όνειρο» - Άμυνα «γρανίτης»